english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

7. Śniadanie dla Kobiet w Wiśle

?Nienowy sposób na stare problemy.?

19.07.2012

Nienowy sposób na stare problemy” to temat siódmej edycji Śniadania dla Kobiet, które odbyło się 7 lipca 2012 r. w Hotelu Gołębiewski w Wiśle. 


7. Śniadanie dla Kobiet w Wiśle

Lidia Czyż i Bogusława Król (reprezentujące Parafię Ewangelicko – Augsburską w Wiśle Malince i Stowarzyszenie DEOrecording) przywitały serdecznie w imieniu organizatorek spotkania ponad 1.000 kobiet z całej Polski, które miały okazję skorzystać z bogatego programu, na który składało się nie tylko doskonałe śniadanie w formie bufetu (można było wtedy porozmawiać, przywitać się z dawno nie widzianą osobą, bądź poznać kogoś nowego), a także interesujący wykład Magdaleny Grabowskiej (autorki książek, zaangażowanej w Fundację Służba Rodzinie, wykładowcy na wielu konferencjach i spotkaniach dla kobiet). 

 

Na podstawie Psalmu 73. przedstawiła sposoby, jak przeciwstawić się życiowym problemom. Dopełnieniem jej przemyśleń było inspirujące świadectwo życia Dagmary Kowalewskiej (wykładowczyni akademickiej UJ zajmującej się literaturą, aksjologią i etyką). Nie zabrakło również świetnej muzyki Roberta Kasprowicza oraz sztuki teatralnej o umiejętności akceptacji swojego życia, nie wyłączając problemów, zranień i trosk, w wykonaniu kobiecej grupy ze Strzegomia. 

 

Przedstawione zostały także trzy niezwykłe kobiety, pełne entuzjazmu i radości w służbie dla Boga: Doris Schulte (Kanadyjka, prelegentka, ewangelista podczas tegorocznego Tygodnia Ewangelizacyjnego w Dzięgielowie); Iza Karpienia (misjonarka pracująca w Etiopii) oraz Beata Woźna (misjonarka z Papui Nowej Gwinei). 

 

 

„Życie w 10 procentach zależy od tego, jak je urządzisz…w 90 procentach od tego, jak je znosisz” to przesłanie tegorocznego Śniadania dla Kobiet, które, być może, każda z uczestniczek zapamięta, gdy przyjdzie jej zmierzyć się z życiowymi przeciwnościami.

 

M. Brózda