english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Adwentówka w Wrocławiu

Wspólne świętowanie w ECDiE im. M. Lutra

23.12.2017

9 grudnia 2017 roku w auli Ewangelickiego Centrum Diakonii i Edukacji im. ks. Marcina Lutra we Wrocławiu na zaproszenie ks. bpa Waldemara Pytla spotkali się wierni z terenu Diecezji Wrocławskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce na Adwentówce Diecezjalnej.


Adwentówka w Wrocławiu

Nawiązuje ona do tradycji zapoczątkowanych przed ponad dziesięcioma laty Adwentowych Spotkań Międzyparafialnych i jest jej piękną kontynuacją. Podobnie jak w roku ubiegłym odbyła się ona we Wrocławiu. W latach ubiegłych gromadziła ona ewangelików Diecezji Wrocławskiej w parafiach w Legnicy, Jaworze, Świdnicy, Wałbrzychu i Lubaniu.

 

Zgromadzonych powitał zwierzchnik Diecezji Wrocławskiej ks. bp Waldemar Pytel, który na kanwie fragmentu Pisma Świętego odnoszącego się do postaci Marii wygłosił rozważanie adwentowe. Tym samym wprowadził uczestników w nastrój adwentowego oczekiwania. Zgromadzeni śpiewali pieśni adwentowe ze specjalnie na tę okazję przygotowanych śpiewniczków. Zabrzmiały też organy wypełniając swym dźwiękiem przestrzeń auli.

 

W czasie spotkania wystąpiły dzieci i młodzież, ze specjalnym programem artystycznym, na co dzień uczące się w szkołach prowadzonych przez Ewangelickie Centrum Diakonii i Edukacji we Wrocławiu. Znalazł się również czas na poczęstunek i rozmowy przy akompaniamencie granych kolęd. Składano sobie życzenia świąteczno-noworoczne, a ks. bp W. Pytel udzielił na zakończenie spotkania błogosławieństwa jego uczestnikom.

 

Zgromadzeni przyjęli zaproszenie ks. Cezarego Królewicza na następną Adwentówkę Diecezjalną, która odbędzie się 8 grudnia 2018 roku o godz. 15:00 w Lubaniu.

 

Tekst: ks. Cezary Królewicz
Zdjęcia: ks. Waldemar Szczugieł i ks. Cezary Królewicz