english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Adwentowo we Wrocławiu

Międzyparafialne Spotkanie Adwentowe we Wrocławiu

25.12.2016

Już po raz czternasty odbyło się Międzyparafialne Spotkanie Adwentowe w Diecezji Wrocławskiej. 

Już po raz czternasty odbyło się Międzyparafialne Spotkanie Adwentowe w Diecezji Wrocławskiej. 

Adwentowo we Wrocławiu

Rozpoczął je zwierzchnik Diecezji Wrocławskiej ks. bp Waldemar Pytel. Zapoczątkowane przez Irenę Jaszynę z Bolesławca oraz ks. Cezarego Królewicza, będącego wówczas proboszczem Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Legnicy, przez wiele lat pielęgnowane jest przez kolejne parafie diecezji. Do organizacji przyczyniały się parafie w Jaworze, Świdnicy, Wałbrzychu i Lubaniu.

 

Tym razem po raz pierwszy odbyło się ono we Wrocławiu na zaproszenie ks. bpa Waldemara Pytla. Dnia 17.12.2016 roku w siedzibie Ewangelickiego Centrum Diakonii i Edukacji im. ks. Marcina Lutra przy ulicy Wejherowskiej 28 w przestronnej auli Centrum znalazło się miejsce dla 150 uczestników przybyłych z dolnośląskich parafii ewangelickich.

 

Po powitaniu przez ks. bpa Waldemara Pytla organizatorzy zadbali o poczęstunek. Specjalny program artystyczny nawiązujący do tematyki spotkania zaprezentowali uczniowie jednej ze szkół prowadzonych przez ECDiE. Przygotowany na to spotkanie śpiewnik pieśni adwentowych posłużył, zgodnie z tradycją tych spotkań, do wspólnego śpiewu. Obecni byli wierni i duchowni z parafii: we Wrocławiu, Wałbrzychu, Legnicy, Lubaniu, Jaworze, Karpaczu oraz w Jeleniej Górze – Cieplicach.

 

Ks. bp Waldemar Pytel na kanwie Pisma Świętego podzielił się ze zgromadzonymi refleksją adwentową, którą osadził we współczesnym oczekiwaniu na przyjście Pana, w trudnych bieżących uwarunkowaniach i nadziei, jaką stale przynosi Jezus Chrystus. Biskup Pytel złożył również życzenia świąteczno-noworoczne wyrażając nadzieję na kolejne Międzyparafialne Spotkanie Adwentowe w przyszłym tj. 2017 roku, w roku jubileuszu 500 lat Reformacji.

 

Za bardzo dobrą organizację i atmosferę tegorocznego spotkania bp Pytel dziękował ks. dyrektorowi Robertowi Sitarkowi oraz jego współpracownikom z ECDiE. Spotkanie zakończyła wspólna modlitwa prowadzona przez biskupa Pytla.

 

Uczestnicy spotkania zanim udali się w drogę powrotną do swoich domów i parafii składali sobie jeszcze życzenia.

 

Był też czas na rozmowy i podsumowania mijającego roku i plany na rok 2017.

 

ks. Cezary Królewicz