english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Amerykanie po raz kolejny w Koszalinie

Bible English Camp Koszalin 2013

19.07.2013
W dniach 15-19 lipca 2013 r. z inicjatywy i pod patronatem Diakonii Koszalin odbywają się w Koszalinie półkolonie biblijno-językowe ?Bible English Camp 2013?.

Amerykanie po raz kolejny w Koszalinie

Tell It Jesus Christ Is Lord - tak brzmiało hasło przewodnie tegorocznych zajęć prowadzonych przez misjonarzy-wolontariuszy z USA, członków parafii z Chicago i Michigan Luterańskiego Kościoła Synodu Missouri. Program oparty na historiach biblijnych przyciągał codziennie 45 dzieci. Zajęcia zakończą się w piątek po południu, przedstawieniem przygotowanym przez dzieci, prowadzących i wolontariuszy. Rodzice zobaczą i wysłuchają piosenek śpiewanych z wielkim zaangażowaniem przez uczestników półkolonii oraz skecze i scenki prezentujące to czego nauczyli się w czasie ich trwania. Na zakończenie odbędzie się wspólny piknik.

W te wakacje 4-osobowa grupa z USA przebywa w Koszalinie 11 dni. W tym czasie organizatorzy oraz wolontariusze zadbali o chwilę wytchnienia dla gości, którzy korzystają z uroków okolicznych nadmorskich kurortów oraz poznają Koszalin i życie parafialne lokalnej społeczności.

 

Podsumowując, chcemy podziękować Bogu, za te kończące się, wspaniałe 11 dni z ludźmi pełnymi wiary i pasji. Cieszymy się, że było nam dane ich spotkać.

 

Tekst i foto. Iza G.- Sokołowska

 


***

 

W szczególności koszalińska Diakonia oraz Parafia Ewangelicko- Augsburska chciałyby podziękować:

- CME za możliwość zorganizowania Bible English Camp-u w Koszalinie

- 4- osobowej grupie gości z USA za zaangażowanie i profesjonalne przeprowadzenie półkolonii oraz ludziom odpowiedzialnym za ich przyjazd do Polski, m.in. Davidowi A. Fiala z LCSM

- 10-osobowej grupie wolontariuszy i tłumaczy za czas, profesjonalizm i dobry kontakt z dziećmi

- dzieciom za dobrą zabawę, wspólną naukę języka angielskiego i zaangażowanie w słuchanie Dobrej Nowiny.