english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Amerykanie po raz kolejny w Koszalinie

Bible English Camp Koszalin 2014

29.07.2014

W dniach 21-25 lipca 2014 r. z inicjatywy i pod patronatem Diakonii Koszalin odbywały się w Koszalinie półkolonie biblijno-językowe „Bible English Camp 2014”.


Amerykanie po raz kolejny w Koszalinie

Program półkolonii przygotowany przez wolontariuszy ze Stanów Zjednoczonych (członków parafii z stanu Illinois Luterańskiego Kościoła Synodu Missouri), oparty na historiach biblijnych, przyciągał codziennie 42 dzieci. Zajęcia zakończyły się w piątek po południu, przedstawieniem przygotowanym przez dzieci, prowadzących i wolontariuszy. Rodzicom najbardziej spodobały się piosenki śpiewane z wielkim zaangażowaniem przez uczestników półkolonii oraz skecze i scenki prezentujące to, czego nauczyli się w czasie ich trwania. Półkolonie zakończyły się pięknym, wspólnym świętowanie niedzieli. Na nabożeństwie zgromadziło się wielu parafian i gości z Polski i z zagranicy.

W te wakacje 6- osobowa grupa z USA przebywała w Koszalinie 9 dni. W tym czasie organizatorzy oraz wolontariusze zadbali o chwilę wytchnienia dla gości, którzy korzystali z uroków okolicznych nadmorskich kurortów oraz poznawali Koszalin i życie parafialne lokalnej społeczności.

 

***

 
Podsumowując, chcemy podziękować Bogu, za ten wspaniałe 9 dni z ludźmi pełnymi wiary i pasji. Cieszymy się, że było nam dane ich spotkać . W szczególności koszalińska Diakonia oraz Parafia Ewangelicko- Augsburska chciałyby podziękować:

- CME za możliwość zorganizowania Bible English Camp-u w Koszalinie
- 6-osobowej grupie gości ze Stanów Zjednoczonych za zaangażowanie i profesjonalne przeprowadzenie półkolonii oraz ludziom odpowiedzialnym za ich przyjazd do Polski
- 7-osobowej grupie wolontariuszy i tłumaczy za czas, profesjonalizm i dobry kontakt z dziećmi
- dzieciom za dobrą zabawę, wspólną naukę języka angielskiego i zaangażowanie w słuchanie Dobrej Nowiny

 
Tekst i foto: Iza Główka-Sokołowska