english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Apel Diakonii Polskiej

o składanie ofiar na rzecz osób potrzebujących, dotkniętych skutkami epidemii

24.03.2020

Prezes Diakonii Polskiej bp Ryszard Bogusz oraz zwierzchnik Kościoła bp Jerzy Samiec przekazali apel o składanie ofiar na rzecz osób potrzebujących, dotkniętych skutkami epidemii COVID-19.


Apel Diakonii Polskiej

Bracia i Siostry!


Wszyscy śledzimy kolejne doniesienia o sytuacji spowodowanej stanem epidemii w Polsce i wielu krajach całego świata. W związku z sytuacją w naszym kraju i z uwagi na rozprzestrzenianie się wirusa COVID-19, władze państwowe na bieżąco podejmują decyzje o wdrażanych ograniczeniach. Zmienia się nasze codzienne funkcjonowanie, a jako społeczeństwo dostosowujemy się do przyjmowanych rozwiązań w różnych sferach naszego życia, w tym w odniesieniu do życia kościelnego i liturgicznego.


Jednym z filarów Diakonii jest pomoc okazywana drugiemu człowiekowi. W obecnej sytuacji wyrazem naszej odpowiedzialności za siebie nawzajem może być z jednej strony ograniczenie bądź całkowite powstrzymanie się od aktywności, które nie są dla nas niezbędne, z drugiej zaś zorganizowana koordynacja wzajemnej pomocy. W tych trudnych chwilach okażmy naszą solidarność.


Apelujemy o składanie ofiar na rzecz pomocy osobom najbardziej potrzebującym, bezpośrednio dotkniętych skutkami epidemii. Pozostańmy wrażliwi na potrzeby tych, których funkcjonowanie w obliczu koronawirusa może być szczególnie utrudnione – osób starszych, samotnych, chorych i niepełnosprawnych, a także potrzebujących wsparcia dzieci i młodzieży.


Każde, nawet najmniejsze wsparcie, może się przyczynić do poprawy ich trudnej sytuacji.


Ofiary można przekazywać na konto Diakonii Polskiej. Zebrane środki pomogą w realizacji koordynowanych przez Diakonię Polską projektów pomocowych.


Diakonia Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP

ul. Miodowa 21

00-246 Warszawa

Bank PEKAO S.A. I O/Warszawa

Numer konta: 78 1240 1037 1111 0000 0693 1384


z dopiskiem „Pomoc epidemia


Z chrześcijańskim pozdrowieniem,

 

 

 

bp Jerzy Samiec                                                                        bp Ryszard Bogusz

Biskup Kościoła
Ewangelicko–Augsburskiego w Polsce                                          Prezes Diakonii Polskiej