english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Astra 5 czyli kosmiczna przygoda

WARTOściowe słuchowisko dla dzieci

07.12.2014

Komandor Star dość ma już życia na Ziemi. Katastrofa ekologiczna popycha go do podjęcia decyzji o eksploracji planety Vita. 


Astra 5 czyli kosmiczna przygoda

Robot Astra 5, choć nie ma serca i nie rozumie, co czują zwierzęta i komandor, chce uszczęśliwić Stara i spełnić jego marzenie. Tylko czy na Vicie jest życie? I czy ufoludki istnieją? O tym przekonają się dzieci na własne uszy, a przy okazji dowiedzą się, że nie warto zbyt wiele czasu i uwagi poświęcać komputerom.

 

Słuchowisko Astra 5 czyli kosmiczna przygoda w prosty i zabawny sposób porusza tematykę dbania o środowisko naturalne, zachęcając dzieci do aktywności w otaczającym świecie. Ostatecznie bohaterowie kosmicznej przygody oczami przybyszów z innej planety dostrzegają piękno Ziemi.

 

Kosmiczny charakter bajki tworzy muzyka elektroniczna, a aranżacje Mateusza Walacha, młodego śląskiego kompozytora, piosenek autorstwa Jerzego Latosa znakomicie oddają nastrój słuchowiska.

 

Bajkę Astra 5 czyli kosmiczną przygodę, przeznaczoną dla dzieci od 4 lat, wydało Wydawnictwo Warto z Dzięgielowa. Słuchowisko w wykonaniu Pauliny Dulli-Latos i Jerzego Latosa powstało na podstawie autorskiego spektaklu Teatru Dobrego Serca z Warszawy.

 

Patronami medialnymi publikacji są portale: miastodzieci.pl, luteranie.pl, qlturka.pl, wiara.pl oraz program radiowy „Po prostu”.

 

Wydanie słuchowiska wsparły finansowo Parafie Ewangelicko-Augsburskie w Poznaniu i Starym Bielsku.

 

Astrę 5 czyli kosmiczną przygodę można znaleźć w księgarni internetowej www.warto.com.pl.

 

Joanna Rączkowiak, redaktor Warto