english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Bez brody i tronu

Nowość Wydawnictwa Warto

09.04.2017

Jak wyobrażasz sobie Boga? Jak Go opisujesz? W jakich słowach mówisz o Nim innym? – z tymi pytaniami mierzy się Piotr Lorek w książce „Bóg bez brody”, która właśnie ukazała się nakładem Wydawnictwa Warto.


Bez brody i tronu

Trzydzieści felietonów publikowanych w latach 2011−2016 na łamach ogólnopolskiego magazynu „Wiara i Mundur”, wydawanego przez Ewangelickie Duszpasterstwo Wojskowe, które składa się na zbiór „Bóg bez brody”, mierzy się nie tylko z problemem opisu tego, co de facto jest nieopisywalne. Teksty poruszają różnorodną tematykę: od wiary, poprzez władzę, kwestie wojny i pokoju na świecie, wychowywanie do wartości, modlitwę, po rozwój osobisty. Tak różnorodną tematykę spaja oryginalny autorski styl, który sprawia, że teksty czyta się łatwo i przyjemnie, mimo poważnej tematyki, a także dogłębnej analizy fragmentów biblijnych. Odważne pytania, których autor nie boi się stawiać, niebanalne tezy oraz nietuzinkowe spojrzenie na poruszane kwestie okraszone zostały szczyptą humoru, co czyni z „Boga bez brody” lekturą tyle wyjątkową, co wartą uwagi, jeśli nie obowiązkową. Z pewnością zaś niezapomnianą.

 

Autor, dr hab. Piotr Lorek, teolog i biblista, jest dziekanem i profesorem Ewangelikalnej Wyższej Szkoły Teologicznej we Wrocławiu. Zbiór felietonów „Bóg bez brody” jest jego wkładem w obchody 500 lat Reformacji. W czasie Tygodnia Ewangelizacyjnego w Dzięgielowie, od 3 do 8 lipca 2017 r. będzie można go usłyszeć i zobaczyć jako głównego wykładowcę poprzez transmisje online na www.te.cme.org.pl.

 

Książka do nabycia w księgarni „Warto” w Cieszynie i internetowej na www.warto.com.pl.