english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Bezsenna noc

Zaproszenie do Skoczowa

11.03.2013

Bezsenna Noc - wspólne świętowanie nocy Zmartwychwstania Pańskiego - odbędzie się w ewangelickim kościele Św. Trójcy w Skoczowie na Śląsku Cieszyńskim, w nocy z 30/31 marca. Początek w Wielką Sobotę o godzinie 22.00. Temat tegorocznej Bezsennej Nocy to poszukiwanie odpowiedzi na pytanie: "Czy to ma sens?". Zakończenie w Wielkanoc ok. godziny 2.00.


Mówcą wieczoru będzie student teologii Tymoteusz Bujok.
 
To szczególne spotkanie wiernych pod nazwą Bezsenna Noc odbywa się od 1998 roku zawsze w nocy z Wielkiej Soboty na Niedzielę Wielkanocną.  Ma zachęcić uczestników do zastanowienia się nad istotą Świąt Wielkiej Nocy. To czas refleksji, rozmów i skupienia. Czas zadumy nad śmiercią Chrystusa na krzyżu przechodzącej w radość ze Zmartwychwstania.
 
Na Bezsenną Noc składa się zwiastowanie Słowa Bożego, wspólne przystępowanie do Sakramentu Ołtarza (Komunii Świętej), śpiew, koncert, świadectwa wiary, elementy teatralne, rozmowa i osobista reakcja na świadectwo ewangelii.
 
Bezsenna Noc corocznie gromadzi ok. tysiąca osób z południowego regionu Polski. Organizatorem spotkania są Centrum Misji i Ewangelizacji oraz parafia ewangelicka w Skoczowie.