english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Bezsenna noc 2017

Zaproszenie do wspólnego świętowania Zmartwychwstania

15.04.2017

Bezsenna Noc - wspólne świętowanie nocy Zmartwychwstania Pańskiego - odbędzie się w ewangelickim kościele w Skoczowie na Śląsku Cieszyńskim, w nocy z 15/16 kwietnia 2017 roku. Początek w Wielką Sobotę o godzinie 22.00. Zakończenie w Niedzielę Wielkanocną ok. godziny 2.00


Bezsenna noc 2017

"Bezsenna noc” to niecodzienne, otwarte spotkanie skierowane do młodych ludzi, które organizowane jest cyklicznie od 1998 roku, z Wielkiej Soboty na Niedzielę Wielkanocną.

Prowadzi uczestników do refleksji nad istotą Świąt Wielkiej Nocy. To kolaż różnych form – wspólnego śpiewu, koncertu, filmu, rozmowy i osobistej refleksji. W kilkugodzinnym programie uczestniczy corocznie około 600–800 młodych osób z południowej Polski.

Spotkanie ma dwie części – spokojną i refleksyjną (przed północą) oraz radosną (po północy). Podział wiąże się z niezwykłymi wydarzeniami, które dotykają najgłębszych pokładów duchowości - śmierć Jezusa na krzyżu i Jego zmartwychwstania.

W tym roku śpiew poprowadzi Zespół Cześć z Malinki. Po północy będzie można przystąpić do sakramentu Wieczerzy Pańskiej.

foto: Bezsenna noc 2016 w Golasowicach