english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Biblia, modlitwa, śpiew i narty

Zima w Szczyrku

18.02.2018

W Szczyrku jak każdego roku zimą w czasie ferii ośrodek parafialny był totalnie zapełniony . Szczególnie teraz, gdy słowacka firma zainwestowała w nowe wyciągi narciarskie, Szczyrk stał się prawdziwą stolicą sportów zimowych.


Biblia, modlitwa, śpiew i narty

W pierwszym tygodniu ferii przebywały tu rodziny z dziećmi z parafii ewangelickiej z Łodzi, a w drugim tygodniu dzieci z parafii z Białej. 

 

Dzień rozpoczynal się zawsze modlitwą i śpiewen, a potem śniadaniem. Zaraz po śniadaniu wszyscy ubierali buty narciarskie, przegladali sprzęt ... i do autobusu , który już czekał koło parafii, aby zawieźć  dzieci na stoki . A tam czekał już instruktor narciarski, który prowadził zajęcia z dziećmi do godz 15.00. Po 15.00 obiad w parafii w Szczyrku i zajęcia z Biblią ,śpiew nauczanie wersetów biblijnych do kolacji . Po kolacji troszkę wolnego czasua a przed snem cichy czas ze Słowem Bożym. Kazdy dzień wypełniony był od rana do wieczora.

 

Mieliśmy przepiękną pogodę, a te dzieci, które nie miały swoich nart otrzymały całe komplety z parafi ze Szczyrku. Udało nam się zrealizować program biblijny pod okiem wolontariuszki i nauczycielki szkółek niedzielnych (Agatki). Udało nam się też wszystkie dzieci nauczyć jazdy na nartach. Co ciekawe, nikt nie potrzebował w czasie pobytu w Szczyrku ani komputera, ani telefonu. Zmęczone dzieci kładły się szybko spać, a od rana program ruszał na nowo!

 

Dziekujemy wolontariuszom i rodzicom, którzy w "tłusty czwartek " zasypali nas wspaniałymi pączkami! Dziekujemy przede wszystkim z calego serca Bogu za opiekę nad dziećmi i nad nami! 

 

ks. Jan Byrt