english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Biblia na co dzień

Nowa wersja przewodnika po Biblii - na smartfony i w internecie

10.04.2017

Rok 2017 to wielki jubileusz 500 lat Reformacji. Jedna z głównych zasad wówczas zapoczątkowanej odnowy Kościoła brzmiała SOLA SCRIPTURA, czyli tylko Pismo Święte.


Biblia na co dzień

Aby móc realizować tę ważną zasadę, trzeba znać Pismo Święte, czyli Biblię.

 

Starą, dobrą regułą i zwyczajem ewangelickim jest codziennie otwieranie i czytanie Biblii. Różnie bywa z naszym czasem i zaangażowaniem. Z tego powodu od 42 lat ważną pomocą w tym zakresie jest książka Z Biblią na co dzień. Mamy tam wybrane na każdy dzień teksty ze Starego Testamentu i Nowego Testamentu oraz krótką intencję modlitewną, pieśń lub ciekawą myśl. Według zawartych tam wskazań można też czytać Biblię systematycznie. Niestety, mimo małych rozmiarów, nie zawsze mamy tę książkę z sobą.

 

Teraz może się to zmienić. Proponujemy codzienny kontakt z tymi tekstami biblijnymi na dwa nowe sposoby:

 

• przez tę stronę internetową, gdzie codziennie pojawiają się teksty wyznaczone na dany dzień roku. Ona umożliwia też zapisanie się na wysyłkę codziennej porcji czytań przez e-maila.
W pośpiechu i w stresie dnia pracy po porannym włączeniu komputera zafundujmy sobie chwilę zadumy nad Bożym Słowem, aby znaleźć właściwy punkt odniesienia na cały dzień. Każdy czytelnik będzie przeżywał to wzruszające zdziwienie, gdy zobaczy, jak te słowa są zadziwiająco dopasowane do jego bieżącej sytuacji życiowej.

 

• przez darmową aplikację Biblia na co dzień w wersji na androida. To pierwsza pełna i autoryzowana wersja znanej książki. Choć smartfon mamy zawsze ze sobą, to o codziennym czytaniu możemy nie pamiętać. Z tego powodu aplikację możemy tak ustawić, że sama nam się przypomni o wybranej godzinie.

 

Mamy nadzieję, że nasze propozycje codziennego czytania Słowa Bożego spotkają się z Państwa pozytywnym przyjęciem. Mamy nadzieję, że liczba zapisów na wysyłkę e-maili będzie stale rosnąć, podobnie jak liczba pobrań aplikacji. Planujemy rozwijanie tego projektu przez dostosowanie aplikacji także do innych systemów smartfonów.

 

Będziemy wdzięczni za wsparcie tych działań także przez ofiary wpłacane na nasze konto z dopiskiem: Biblia na co dzień.

Konto:
Wydawnictwo Augustana
pl. Marcina Lutra 3, 43-300 Bielsko-Biała
98 1050 1070 1000 0090 6451 2354

 

Serdecznie dziękujemy za wsparcie.

 

----------------------------------------------

 

Więcej: Biblia na co dzień

 

Do pobrania (aplikacja na smartfony z systemem operacyjnym Android): Do pobrania