english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Biblia, pokój, dziedzictwo

Różnorodne tematy Zwiastuna Ewangelickiego

28.01.2018

Nowy „Zwiastun Ewangelicki” nr 2/2018 podejmuje różnorodną tematykę. 


Biblia, pokój, dziedzictwo

W rubryce Bóg i my kolejny odcinek cyklu poświęconego tegorocznemu tematowi Ogólnopolskiego Konkursu Biblijnego Sola Scriptura. Analizując Księgę Ezechiela Andrzej Kluczyński tak pisze: Bóg, który ukarał naród izraelski, nie przestał jednak się o niego troszczyć. Chwała Boża udała się bowiem na wygnanie, aby tam przebywać pośród ludu. Zachęcamy do czytania zarówno starszych uczestników konkursu, jak i ich rodziców czy dziadków. Finał konkursu już 17 marca br.

 

Ponadto o jednym z owoców Ducha Świętego – cierpliwości – pisze ks. Leszek Czyż.

 

W rubryce Zbliżenia życie w miejscu, gdzie pokój i bezpieczeństwo są ciągle kruche, opisuje Adam Walczyk – uczestnik misji pokojowej w Kosowie, ewangelik z parafii w Radomiu.

 

Kilka tekstów podsumowuje dokonania Roku Reformacji: wystawę Moda na Cranacha w Muzeum Narodowym we Wrocławiu opisuje ks. Karol Macura, a książki Jarosława Kłaczkowa i Ewy Joźwiak, podejmujące ewangelicką tematykę, recenzują Jan Szturc i Piotr Kirsch.

 

W rubryce Literackie stronice Lidia Czyż humorystycznie opisuje Sen Marcina Lutra i jak zawsze o na tematy bieżące glos zabierają stali felietoniści – ks. Piotr Gaś i Henryk Dominik.

 

W numerze rozstrzygnięto także konkurs dla dzieci na choinkową bombkę.

 

Zachęcamy do lektury – tradycyjnej lub w formacie pdf oraz do prenumeraty na rok 2018. Cena pozostaje bez zmian. Przypominamy, że w parafiach „Zwiastun Ewangelicki” można zaprenumerować od dowolnego miesiąca do końca 2018 r. Szczegóły na 3 stronie oraz  na www.zwiastun.pl w zakładce ZE 2018.