english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Bieg dla Lenki

W Tychach zebrano fundusze na leczenie dziewczynki

11.06.2018

31 maja w Tychach odbył się Charytatywny Bieg Ewangelickiego Duszpasterstwa Wojskowego.


Bieg dla Lenki

Zaprawdę powiadam wam, cokolwiek uczyniliście jednemu z tych najmniejszych moich braci, mnie uczyniliście. Mat. 25,40

Kierując sie tym biblijnym hasłem już czwarty raz zorganizowany został w Tychach Charytatywny Bieg Ewangelickiego Duszpasterstwa Wojskowego. W tym roku uczestnicy biegli dla Lenki - siedmioletniej dziewczynki, chorującej na bardzo agresywną postać raka mózgu, który nie chce odpuścić. Trzykrotnie już podejmowano się próby jego usunięcia. Jej ostateczną deską ratunku jest terapia podawania chemii bezpośrednimi wlewami do mózgu, w szpitalu w Wiedniu.
 
31 maja  o godz.10 .00  przy Jeziorze Paprocany w Tychach rozpoczął się bieg. W biegu wzięło udział 270 osób. Byli trenujący biegacze i amatorzy, spacerowicze z kijami nordic walking, dziecięcymi wózkami i psami, dzieci na rowerach i laufradach (rowerkach biegowych). Każdy dumnie przypięty miał numer zawodnika. Aby go uzyskać trzeba było wpłacić 30 zł. Ale nie tylko w ten sposób zbierano fundusze. Były licytacje różnych przedmiotów np. koszulki z podpisem Roberta Lewandowskiego, plastron Kamila Stocha, nawet samochód Matiz z 2002 roku. Do zbiórki można było sie też dołączyć wrzucając pieniądze do puszek. Piękna pogoda, wspaniała atmosfera wiele innych atrakcji jak np. dmuchańce dla dzieci, BIEG DZIECI na 200m, strefa fitness, koncert chóru kościelnego, w którym kiedyś śpiewała mama Lenki, pokaz sprzętu wojskowego, sprawiły, że impreza przerodziła się w piknik rodzinny, którym zainteresowanych było wiele osób.
 
Ostatecznie zebrano kwotę 12 734 złotych. W porównaniu z poprzednimi biegami, kwota jest wysoka, lecz jeżeli chodzi o potrzeby Lenki to nie wystarcza to nawet na 3 dni pobytu w szpitalu w Wiedniu..

Cieszy jednak fakt, że można choć trochę pomóc Lence i jej mamie w trudnej walce. Dla wszystkich uczestników i sympatyków, był to wspaniały czas, wspólnego przebywania ze sobą i robienia czegoś dobrego. Uczestnikom wydarzenia towarzyszyła jednak świadomość, że nie toczy sie tu walka o czasy biegów, o osiągnięcia sportowe, ale w tle jest to walka małej Lenki o życie.
 
tekst: Sylwia Adamus
zdj. Atelier Kryjak, Sylwia Adamus, Michał Adamus