english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Biegliśmy dla Antosia

I Charytatywny Bieg Ewangelickiego Duszpasterstwa Wojskowego

24.05.2015

W niedzielę 24 maja w Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Tychach odbył się I Charytatywny Bieg Ewangelickiego Duszpasterstwa Wojskowego.


Biegliśmy dla Antosia

Nabożeństwo rozpoczęło się o godz. 9.00 i było nieco inne od tradycyjnych. Na początku uczestnicy zobaczyli prezentację multimedialną opowiadającą o Antosiu Pyszu, dla którego ten bieg zorganizowano. W związku z tym, że organizatorem biegu było Ewangelickie Duszpasterstwo Wojskowe, nabożeństwo prowadzili kapelani ks. ppłk. Wiesław Żydel, ks. kpt. Marcin Pysz (tata Antosia) i ks. ppor. Marcin Konieczny.

 

O wyjątkową oprawę muzyczną zadbał zespół z Jastrzębia MzM.

 

Po nabożeństwie samochodami udaliśmy się nad tyskie jezioro Paprocany. Tam na tzw. Dzikiej Plaży rejestrowaliśmy się i wpłacaliśmy wpisowe. Każdy dostał odpowiedni numer startowy, który przypiął sobie do ubrania. Wszyscy z uśmiechem witali swoich znajomych, bo jak się okazało zebrało się tam wielu parafian. Oczywiście nie wszyscy biegli, ale spora gromada postanowiła dystans 7, 14 lub 21 kilometrów przejść piechotą. Numer startowy 1 miał Antoś Pysz, który w swoim terenowym wózku, pchany przez mamę lub tatę przebył całą trasę. W naszym biegu wzięło też udział wiele osób z innych parafii oraz spora gromada prawdziwych biegaczy, dla których bieganie jest pasją i fajnym pomysłem na spędzenie wolnego czasu. Jest nam bardzo miło, że chcieli pobiec dla Antosia.

 

Na finiszu biegu każdy dostał reklamówkę z pamiątkowym dyplomem, Nowym Testamentem oraz maską p. gazową. Dzieciaki otrzymały medale. A potem zaproszeni zostaliśmy na pyszną wojskową grochówkę. W Biegu wzięło udział 218 osób.

 

Sylwia Adamus 

Więcej o biegu: Parafia w Tychach

Więcej zdjęć: Zwiastun Ewangelicki