english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Biegliśmy dla Jakuba

III Charytatywny Bieg Ewangelickiego Duszpasterstwa Wojskowego w Tychach

08.05.2017

Charytatywny Bieg Ewangelickiego Duszpasterstwa Wojskowego to impreza , która na stałe wpisała się w cykl wiosennych wydarzeń w ewangelickiej parafii w Tychach.


Biegliśmy dla Jakuba

W tym roku, 7 maja, biegliśmy dla 11-letniego Jakuba Biety. Zdiagnozowano u niego autyzm oraz wiele innych schorzeń, z którymi on i rodzice borykają się co dnia.

 

Jezioro Paprocany to malownicze miejsce w Tychach, wokół którego juz trzeci raz zorganizowano bieg. Jego ideą jest zebranie pieniędzy na rehabilitację i leczenie jakiegoś chorego dziecka. Dzięki kwocie wpisowej i ofiarom udało się zebrać 6.370 zł. Kwotę tą przekazaliśmy rodzicom Jakuba.

 

Jednak nie tylko zbieranie pieniędzy jest celem tego biegu. Jest to wspaniała impreza integracyjna, gdyż uczestniczą w niej parafianie nie tylko z Tychów, ale także z innych parafii. W tym roku zupełnie pokaźną reprezentację miała parafia z Hołdunowa na czele z ks. Adamem Maliną, gdyż z niej to pochodzi Jakub. Przybywają ci, którzy lubią biegać lub chodzić z kijami, spędzać czas na świeżym powietrzu, spotkać znajomych z kościoła, ale w innej scenerii. Na trasie biegu można było spotkać profesjonalnych biegaczy i nordic-walkerów, rodziców pchających wózki z dziećmi, młodzież, dzieci, starsze osoby (najstarszy uczestnik, który przeszedł trasę 7 km, miał 80lat!), małe dzieci na rowerkach, osoby z psami. Dzięki tej imprezie mamy możliwość zaprezentowania naszego Kościoła lokalnej społeczności, gdyż na bieg zapraszani są wszyscy chętnych, zaś trasa biegu, wytyczona jest przez najpopularniejsze miejsce niedzielnych spacerów w Tychach.

 

Na zakończenie Biskup Wojskowy ks. płk Mirosław Wola, oraz ks. por. Marcin Konieczny, miejscowy proboszcz i główny organizator, wręczyli zwycięzcom poszczególnych kategorii pamiątkowe statuetki,(także najstarszemu uczestnikowi), a dzieciom, które biegły - medale. Uhonorowano również wszystkich sponsorów, bez których ta impreza nie mogłaby się odbyć. Warto dodać, że każdy uczestnik otrzymał pakiet startowy, w którym między innymi znajdowała sie Biblia i ulotka przybliżająca tematykę 500 lat REFORMACJI.