english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Bóg czyta listy

Nowy numer czasopisma

11.01.2016

Czasopismo o relacjach i duchowości „Warto” na przełomie starego i nowego roku stało się wirtualną skrzynką pocztową. Na stronie warto.cme.org.pl znajdziecie wiele pytań, próśb i refleksji skierowanych do Boga.  


Bóg czyta listy

Ostatni numer "Warto" pełen jest listów do Niego. Napisali je wolontariusze Centrum Misji i Ewangelizacji w Dzięgielowie.

 

Daria Stolarska swój list zaczyna słowami:

Dobry Boże, każdego dnia, idąc do pracy w mojej ewangelickiej parafii, mijam po drodze katolicką podstawówkę. Na ścianie jednej z sal lekcyjnych na piętrze wisi napis BÓG CIĘ WIDZI. Odkąd zauważyłam te słowa, skończyły się spokojne i pogodne poranki.

O tym, co następnie zobaczyła Daria, przeczytasz na www.warto.cme.org.pl.

Słowa tęsknoty i potrzeba bliskości – znajdziecie je w liście do Boga autorstwa Danuty Mendroch:

Ojcze! Tyle we mnie myśli, trosk i obaw, złych snów i przeczuć. Wiadomości z kraju i świata mnie przytłaczają, czuję się przygnębiona. Przychodzę do Ciebie. Potrzebuję wsparcia, nadziei. Nie ucieczki od złych obrazów, zapomnienia, ale Twojego spojrzenia, Twoich obietnic, bliskości z Tobą.

Paulina Dulla-Latos w swoim liście wyraża przede wszystkim wdzięczność:

Dziękuję, że mogę codziennie się do Ciebie zwracać, że zawsze jesteś chętny do rozmowy, że zawsze masz dla mnie czas. Dziękuję, że dzięki Tobie czuję się bezpieczna, jak małe dziecko w ramionach rodzica. Dziękuję, że walczyłeś i walczysz o mnie. Że nikt i nic nie stoi przed Tobą.

Gdy podniosę wzrok znad komputera, widzę zdjęcie. W grupie Żabek mój Anioł stoi w drugim rzędzie jako drugi od lewej. Dziękuję za każdą chwilę, która jest nam dana.

Już nie muszę się bać. Wszystko jest w Twoich rękach. 

Radość chwili i doskonałość każdej najmniejszej czynności to kwintesencja artykułu ks. Wojciecha Prackiego, w którym pisze o grabieniu spadających jesienią liści:

To nic, że za chwilę spadną nowe. Lubię je i czekam na nie. Znowu będę mógł wyłączyć komputer, zamknąć na chwilę kancelarię i pozmagać się z urokami jesieni. Potem zmęczony i uśmiechnięty z nową energią zabiorę się do roboty. 
PS. Drogi Panie Boże, piszę tylko, żebyś wiedział, że się cieszę. Nie chcę jednak, żebyś uznał, że skoro tak mi się to podoba, to w przyszłym roku sprawisz, że opady liści będą obfitsze. Proszę, żeby zostało tak, jak jest.

W najnowszym numerze e-czasopisma o relacjach i duchowości „Warto” jak zwykle nie brakuje głębokiej, niebanalnej refleksji, jak ta autorstwa Marka Cieślara:

Przyznam, że kiedy wędruję wzdłuż brzegu Bałtyku lub znajdę się nad innym morzem czy oceanem i mam pod stopami masy piasku, przechodzą mnie dreszcze i myślę o Tobie, o niewyobrażalnej ilości materii i energii przez Ciebie stworzonej i o Twojej... rozrzutności.  Tak, niemal zawsze, idąc plażą, zadaję sobie pytanie, dlaczego powołałeś do istnienia tak ogromny wszechświat, skoro tak mało jest w nim przytulnych zakątków, w których można żyć? A może tylko jeden?  Jesteśmy sami? A co, jeśli nie? Czy tylko do nas przyszedł Twój Syn?    
    
Zostawiam kosmos, schodzę na ziemię i pytam sam siebie (czasem swoich przyjaciół), dlaczego nie potrafimy się porozumieć, zorganizować, dogadać, żeby tak wielkie dobra, które tu mamy, właściwie wykorzystać dla dobra ogółu?

Te i wiele innych listów do Boga znajdziesz na www.warto.cme.org.pl. Czasopismo o relacjach i duchowości „Warto” dostępne jest w całości bezpłatnie.

Joanna Rączkowiak