english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Bóg nie zostawia nas samych

Bożonarodzeniowe tematy dla dorosłych i dzieci.

21.12.2018

Ukazał się świąteczny numer Zwiastuna Ewangelickiego.


Bóg nie zostawia nas samych

W świątecznym „Zwiastunie Ewangelickim” nr 24/2018 Łukasz Barański przypomina, że Bóg nie zostawia człowieka samego, o czym świadczy historia znanej kolędy O błogosławiony, radością natchniony. Z kolei o tym, jak ważne jest dojrzewanie w wierze i w miłości do Boga pisze Iwona Holeksa.

Julia i Marcin Jacoby opowiadają, jak obchodzone są adwent i Boże Narodzenie w Korei, a Jan Wild przybliża adwentową pomorską tradycję, tzw. Quempas. Do zaufania Bogu i odkrywania nowych sposobów wyrażania wiary zachęca bp Adrian Korczago podsumowując Rok świadectwa Kościoła

Wszystkim czytelnikom życzenia skupienia się na Jezusie i Słowie Bożym nie tylko w świąteczny czas, przekazujebiskup Kościoła Jerzy Samiec.


Ponadto stali felietoniści – ks. Jan Badura, który pisze o potrzebne bliskości z Bogiem i ludźmi oraz Henryk Dominik stawiający pytanie, czy nie zgubiliśmy gdzieś Jezusa, szukając sławy, władzy i ziemskich dóbr.


W cyklu Ewangelicy – Niepodległej o ważnych dla Kościoła i Polski postaciach ze wschodniej Wielkopolski pisze Jerzy Domasłowski.


Jak w każdym numerze – dodatek dla najmłodszych „Przyjaciel Dzieci”, w przystępny sposób wskazujący religijne i rodzinne wartości świętowania pamiątki Narodzenia Pańskiego.


Przypominamy, że czasopismo można zaprenumerować w parafiach od dowolnego miesiąca.


Można też otrzymywać je  e-mejlem w formacie pdf – po opłaceniu prenumeraty cyfrowej w wydawnictwie.


Warunki prenumeraty na www.zwiastun.pl w zakładce ZE 2019 oraz w księgarni internetowej https://ksiegarnia.augustana.pl/40-prenumerata


Zapraszamy do lektury.