english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Bp Tamas Fabiny w Polsce

Węgierski biskup będzie gościł w Polsce

14.02.2015

W dniach od 14 do 16 lutego br. przebywać będzie w Warszawie z oficjalną wizytą ks. bp Tamás Fabiny, wiceprezydent Światowej Federacji Luterańskiej oraz biskup diecezji północnej Ewangelicko-Luterańskiego Kościoła Węgier.


Węgierski biskup wielokrotnie gościł już w Polsce. Reprezentował Światową Federację Luterańską podczas introdukcji ks. Jerzego Samca w urząd Biskupa Kościoła oraz wygłosił inauguracyjne kazanie podczas wiosennej sesji Synodu Kościoła w Warszawie w 2011 roku.

 

15 lutego bp Fabiny wygłosi kazanie w kościele ewangelicko-augsburskim Świętej Trójcy w Warszawie podczas nabożeństwa przedpołudniowego (godz. 10:30) i weźmie udział w szeregu spotkań roboczych poświęconych głównie przygotowaniom do jubileuszu 500-lecia Reformacji, a także współpracy Kościołów luterańskich w regionie.

 

Zaplanowane jest ponadto spotkanie biskupa z przedstawicielami władz państwowych oraz ambasadorem Republiki Węgier w Polsce.

 

W ciągu minionych lat kontakty polsko-węgierskie na płaszczyźnie międzykościelnej znacznie się wzmocniły. Pod koniec stycznia br. przebywała w Warszawie delegacja węgierskiego rządu, która spotkała się również z ks. bp. Jerzym Samcem.