english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Budujmy więź z Jezusem

Zachęca nowy Zwiastun Ewangelicki

21.03.2017

W okresie pasyjnym więcej czasu poświęcamy na  zacieśnianie swojej więzi z Bogiem.


Budujmy więź z Jezusem

Bóg na przestrzeni wieków wielokrotnie i wieloma sposobami przemawiał do człowieka (Hbr 1,1), ten zaś słuchał, choć nie zawsze rozumiał – pisze w nowym „Zwiastunie Ewangelickim” nr 6/2017 Iwona Holeksa, zapraszając do modlitwy o właściwe rozumienie przed lektura Pisma Świętego. Wejdź do komory, aby się modlić, zachęca z kolei Maria Wójtowicz, a przekonasz się, że ani samotność na pustkowiu, ani samotność w tłumie nie jest pisana człowiekowi.

 

Z naszym Zbawicielem budujemy więź poprzez codzienną modlitwę oraz czytanie Słowa Bożego. A najbardziej osobistą, intymną – przez Sakrament Ołtarza – podsumowuje diakon Dorota A. Fenger.

 

W numerze zastanawiamy się, wraz z Henrykiem Dominikiem, Ile wart jest dla nas Jezus?, a wspólnie z ks. Piotrem Gasiem analizujemy Próbę krzyża. W tym smutnym czasie z Bogdanem Zelerem próbujemy  zrozumieć, co to znaczy, że Bóg nienawidzi smutku, jak to niegdyś zauważył ks. Marcin Luter.

 

Z kolei w rubryce Rok Reformacji quiz dla czytelników – 17 pytań na rok 2017, dotyczących współczesności Kościoła luterańskiego. W Wydarzeniach – informacje o różnych formach obchodu jubileuszu, m.in. nadaniu nazwy al. 500 lat Reformacji jednej z ulic w Jaworze oraz o reformacyjnym znaczku pocztowym.

 

Ponadto w numerze: 14-letnie nadawanie luterańskiego programu Po Prostu podsumowuje jego redaktor Marek Cieślar, a przedpremierowy pokaz Filmu o Pilchu Adama Lewandowskiego, który odbył się w rodzinnej Wiśle pisarza, relacjonuje Magdalena Legendź.

 

Zachęcamy do prenumeraty na rok 2017 oraz do lektury – w wydaniu papierowym lub w formacie pdf. Przypominamy, żew parafiach „Zwiastun Ewangelicki” można zaprenumerować od dowolnego miesiąca do końca 2017 r. Szczegóły na www.zwiastun.pl w zakładce ZE 2017.