english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Centrum Misji i Ewangelizacji dziękuje za 1%

Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego już od 11 lat! Dziękujemy za zaufanie.

12.05.2015

Gorąco dziękujemy za przekazanie 1% podatku na rzecz Centrum Misji i Ewangelizacji (CME) Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP. 


Centrum Misji i Ewangelizacji dziękuje za 1%

Gorąco dziękujemy za przekazanie 1% podatku na rzecz Centrum Misji i Ewangelizacji (CME) Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP. 

 

Przekazując 1% na CME pomagają Państwo odmienić na lepsze różne strony życia wielu ludzi. Centrum działa społecznie i charytatywnie w tych środowiskach, w których trzeba zadbać o potrzeby podstawowe. Do takich należy m.in. fundusz pomocy dzieciom - "Daj dzieciom nadzieję", dzięki któremu na wakacje mogą wyjechać dzieci, dla których bez wsparcia z zewnątrz byłoby to niemożliwe. Tak samo ważne są inne fundusze w ramach działalności naszego Centrum, które powstały w odpowiedzi na konkretne potrzeby. Dzięki Państwa zainteresowaniu i życzliwości możemy przekazywać pomoc tym, którzy naprawdę jej potrzebują.

 

 

Centrum Misji i Ewangelizacji rozwija także te inicjatywy, które wychodzą na przeciw potrzebom duchowym i kulturalnym. To wydarzenia i inicjatywy, które mają swoją historię i tradycję, jak Tygodnie Ewangelizacyjne (Tydzień Ewangelizacyjny w Dzięgielowie odbędzie się już po raz 66!); obozy i spotkania młodzieżowe, poradnictwo psychologiczno-pastoralne oraz – działający od ponad roku – Ośrodek Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem w Gliwicach, który w ciągu kilku miesięcy rozrósł się do 12 filii w całym województwie śląskim.  

 

 

Rok 2015 w naszym Kościele to Rok Kultury Ewangelickiej. Wkład wolontariuszy i pracowników Centrum Misji i Ewangelizacji w kulturę to: Zespół CME, Duet SU, Artystyczna Grupa Klaunów, e-czasopismo "Warto" i program radiowy „Po prostu”. Środki zebrane z 1% mogą pozwolić na systematyczny rozwój tych działań, wpływają na kształtowanie pozytywnych postaw ich słuchaczy i widzów. W koncertach uwielbiających Zespołu CME podczas Tygodnia Ewangelizacyjnego w Dzięgielowie uczestniczy nawet 2 000 osób. Etiudy Duetu SU chcą oglądać różne środowiska społeczne: seniorzy, uczestniczki śniadań i konferencji dla kobiet, publiczność festynów charytatywnych, młodzież z wielkopostnych rekolekcji. Program radiowy „Po prostu” wychodzi naprzeciw oczekiwaniom tych, którzy chcą wiedzieć jak najwięcej. Artystyczna Grupa Klaunów dociera ze swoimi przedstawieniami do różnych dzieci. Są wśród nich najmłodsi pacjenci cieszyńskiego szpitala.

 

 

Centrum Misji i Ewangelizacji nie marnuje 1%. Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego już od 11 lat! Dziękujemy za zaufanie.