english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

CHOT - zimowisko w Wiśle Czarnem

Czas na odkrycia!

02.01.2017

Ferie zimowe tuż, tuż. Chrześcijański Obóz Towarzyski (CHOT) w Wiśle Czarnem może być ciekawą formą spędzania tego czasu. Będzie trochę nauki nowych technologii i trochę odkryć w świecie własnych emocji wobec innych ludzi. Jest także szansa, że część uczestników odkryje swoje talenty w... kuchni. Dodatkowo wszyscy będą mogli uruchomić wyobraźnię - tworząc zasady "Gry o Królestwo". Zapisy przyjmowane są do 5 stycznia.


CHOT - zimowisko w Wiśle Czarnem

W tym roku CHOT organizowany jest po raz trzeci. Tym razem w nowej odsłonie – dotychczasowy Chrześcijański Obóz Technologiczny zmienia się na towarzyski. Centrum Misji i Ewangelizacji zaplanowało w programie, jak co roku, warsztaty technologiczne, ale nie tylko.

Będą warsztaty z druku 3D dla tych, którzy już kiedyś spotkali się z tą technologią jak i tych, którzy chcieli by spróbować pierwszy raz coś zaprojektować i wydrukować. Zajęcia poprowadzą specjaliści z Rabbit Form, którzy mówią o sobie: Jesteśmy przedstawicielami pokolenia wychowanego na kultowych produkcjach, takich jak "Star Trek", "Star Wars" czy "Powrót do przyszłości". Jako dzieci wierzyliśmy, że wizje przedstawiane w nich, kiedyś staną się rzeczywistością, a nowe technologie będą służyć ludzkości. Dziś jesteśmy dorosłymi Geek`ami z misją edukowania i świadczenia usług w zakresie druku 3D. Rabbit Form to miejsce, gdzie profesjonalizm i zaangażowanie przeplatają się z wyobraźnią i kreatywnością.


Warsztaty na temat elektroniki i programowania, podczas których uczestnicy mogą stworzyć LOFI Robota! Zajęcia poprowadzi Krzysztof Olek z firmy DRÄXLMAIER w ramach Społecznej Odpowiedzialności Biznesu. Tematyka warsztatów stanowi przedmiot codziennych zawodowych obowiązków prowadzącego, który w firmie DRÄXLMAIER pracuje na stanowisku inżyniera oprogramowania.


Warsztaty "Ice Racer - lodowy ścigacz" pozwolą na skonstruowanie zdalnie sterowanego pojazdu (z napędem spalinowym) do szusowania po śniegu, lodzie i wodzie. Prowadzący – ks. Marek Michalik to pasjonat działający w FabLab Wisła Czarne.


Warsztaty z projektowania i obsługi frezarki CNC to okazja, by przejść drogę procesu technologicznego – od projektu po wycięcie wymyślonej przez siebie rzeczy. Nad amatorami tej wiedzy czuwać będzie Piotr Bujok, również z FabLab Wisła Czarne.


Warsztaty kulinarne to siekanie, gotowanie, mieszanie, doprawianie i smakowanie pysznych dań na słodko lub słono, pod kierunkiem Tomasza Rymisza, Marty Londzin i Katarzyny Wesner-Macury.


Warsztaty: „Gra o Królestwo” gwarantują, że ich uczestnicy staną się autorami gry. Zaproponują nie tylko jej zasady, ale także, jak ma wyglądać plansza, pionki i wszystko, co jest potrzebne do tego, by wyruszyć w podróż, pokonać niebezpieczeństwa i zwyciężyć! Prowadzący: Mateusz Minkus.


Gorąco zachęcamy do uczestnictwa we wszystkich zajęciach, tym bardziej, że mogą z nich skorzystać także osoby dochodzące, które nie będą wykupywać noclegu.
Informacja o kosztach oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się TUTAJ.
Zapisy przyjmowane są do 5 stycznia, czyli do czwartku.