english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Ciągle chodzi o Jezusa

Najnowszy Luteranin już dostępny

05.04.2017

Wiślańskie wydawnictwo Luteranin przygotowało najnowszy numer swojego kwartalnika, w którym sporo miejsca poświęcono jubileuszowi 500 lat Reformacji. 


Ciągle chodzi o Jezusa

- Jubileusz Reformacji jako „święto wiary” skłania nas do pytania o naszą osobistą wiarę oraz jej odnowienie, umocnienie i ugruntowanie. Droga jest jedna: powrót do Jezusa, który jest - jak pisze autor listu do Hebrajczyków - „sprawcą i dokończycielem wiary - pisze w artykule wstępnym ks. Waldemar Szajthauer, proboszcz Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Wiśle.   

 
Wątek kontynuuje w ks. Łukasz Ostruszka w felietonie zatytułowanym „Ciągle chodzi o Jezusa”. Punktem wyjścia jest hasło przygotowane z okazji 500 lat Reformacji przez jeden z zagranicznych Kościołów.   
 
- Jeśli chcesz dobrze świętować 500 lat Reformacji, to przypomnij sobie kim jest Jezus. Zacznij znowu czytać Ewangelię i zafascynuj się tym, co jest tam przekazane. Podziel się swoimi wrażeniami z innymi. Kiedyś zrobił to Luter. Teraz nasza kolej - czytamy w tym tekście.   
 
W najnowszy numer kwartalnika „Luteranin” opublikowane zostało także kazanie ks. dr Marcina Lutra poświęcone Wieczerzy Pańskiej. W każdym tegorocznym numerze, w ramach jubileuszu wydawnictwo publikować będzie jedno kazanie Lutra. Kazania pochodzą z postylli reformatora, którą przetłumaczył na nowo Marcin Walter. Książka „Kazania ks. dra Marcina Lutra” w nowym przekładzie do kupienia jest w księgarni ap. Piotra w Wiśle.  
 
W pierwszym tegorocznym numerze „Luteranina” nie brakuje stałych rubryk prowadzonych przez dr Jerzego Sojkę i dr Rafała Wiencka oraz różnych informacji z poszczególnych parafii. Ks. Waldemar Szajthauer wspomina bpa Juliusza Burschego i ks. Karola Samca.   
 
„Luteranin” jest kwartalnikiem parafii ewangelickich w Wiśle (Centrum, Czarne, Głębce, Jawornik i Malinka) oraz Istebnej. W skład redakcji wchodzą: ks. Waldemar Szajthauer, ks. Tadeusz Byrt, ks. Zdzisław Sztwiertnia, ks. Leszek Czyż, ks. Alfred Staniek, ks. Łukasz Ostruszka, ks. Marek Michalik, Katarzyna Cieślar, Lidia Czyż, Maria Szlaur-Bujok i Danuta Szczypka.   
 
Czasopismo można nabyć w parafiach lub w księgarni ap. Piotra w Wiśle.