english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Cieszyńskie śpiewanie

59. Diecezjalny Zjazd Chórów

28.05.2015

W niedzielę Jubilate (26.04) w kościele Jezusowym w Cieszynie odbył się 59. Zjazd Chórów Diecezji Cieszyńskiej.  


Cieszyńskie śpiewanie

Przed godziną 10.00 na schodach kościoła zabrzmiała pierwsza pieśń w wykonaniu wszystkich chórów:  Zachowaj nas przy Słowie Swym – sł. ks. M. Luter, opr. muz. J. S. Bach. Chórami dyrygowała diakon Joanna Sikora.

 

W czasie preludium organowego chórzyści weszli do świątyni i zajęli wyznaczone miejsca. Ks. proboszcz Janusz Sikora powitał wszystkich zebranych i odprawił krótką liturgię. Następnie rozpoczął się koncert.

 

Pieśni były podzielone na 4 bloki tematyczne: pieśni godowe, pasyjne, wielkanocne i ewangelizacyjno – misyjne.

 

W połowie koncertu usłyszeliśmy zwiastowanie Słowa Bożego. Kazanie wygłosił chórzysta ks. Jan Kozieł.

 

Wprowadzeniem do drugiej części koncertu była druga pieśń wspólna: Ojcze nasz, co jesteś w niebie – sł. ks. M. Luter, opr. muz. J. S. Bach. Tym razem chórami dyrygował Piotr Sikora.

 

Nowym, radosnym elementem tegorocznego Zjazdu był występ dwóch orkiestr, które działają w diecezji: Orkiestry Misyjnej z Wisły oraz Orkiestry Diecezjalnej.

 

Koncert zakończył się modlitwą i błogosławieństwem, którego udzielił miejscowy proboszcz.

 

W Zjeździe wzięło udział 21 chórów i dwie orkiestry. Każdy chór po skończonej pieśni otrzymał pamiątkowy dyplom z podziękowaniem za udział. Koncert poprowadził przewodniczący Diecezjalnej Komisji ks. Alfred Staniek.

 

Po zakończeniu koncertu, w budynku szkoły, był przygotowany poczęstunek dla uczestników.

 

***

 

Diecezjalna Komisja ds. Chórów i Orkiestr dziękuję Parafii , chórom cieszyńskim oraz gospodarzom diakon Joannie i ks. Januszowi Sikorom za ogromny wkład w przygotowanie Zjazdu. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział i życzymy Bożego błogosławieństwa i satysfakcji  z wykonywanej służby dla Pana naszego Jezusa Chrystusa.

 

Bóg zapłać za wszystko i do zobaczenia za rok na jubileuszowym 60. Zjeździe Chórów naszej Diecezji.