english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Cisownicki Piknik Rodzinny

Moc atrakcji w Cisownicy koło Cieszyna

16.06.2016

Dzień Mamy + Dzień Dziecka + Dzień Taty = Cisownicki Piknik Rodzinny!!! 


Cisownicki Piknik Rodzinny

W niedzielne popołudnie, 22 maja br. spotkaliśmy się na naszej nowozakupionej 21-arowej działce przylegającej do domu parafialnego, aby po raz pierwszy w nowym miejscu, a w zasadzie już po raz piąty, cieszyć się piknikową społecznością z sobą nawzajem.

 

Nasze rodzinne świętowanie rozpoczął ks. Marek Twardzik Słowem Bożym i modlitwą, przypomniał też jak ważna w naszym życiu jest rodzina i jak ważnym jest abyśmy potrafili razem spędzać czas, także na wspólnej zabawie.


A potem zaczęło się dziać! Chórek dziecięcy zaśpiewał kilka pieśni, które były wstępem do Przeglądu Piosenki Religijnej, w którym każdy mógł wziąć udział. Jak zwykle największą odwagą wykazali się najmłodsi. A później był pokaz strzelania z łuku sportowego, który został zakłócony przyjazdem funkcjonariuszy policji, którzy w kajdankach wyprowadzili naszego księdza i odjechali. Na ten czas prowadzenie pikniku przejął kurator naszej parafii. Na szczęście po kilku minutach wrócili, bo jak się okazało, to wszystko były żarty!

 
Kolejnych atrakcji było co niemiara. Dokończenie pokazu łuczniczego oraz możliwość strzelania dla wszystkich chętnych, cegiełki z niespodzianką, emocjonujące licytacje, gry i zabawy sprawnościowe, a dla najmniejszych dzieci zamek do skakania, przejażdżki kładem, tatuaże, no i jedna z największych atrakcji dron, który latał nad naszymi głowami i wszystko filmował.


Po takich emocjach jajecznica z czterystu jaj, kiełbaski z grilla, niezliczona ilość ciast oraz napoje zimne i gorące smakowały wyśmienicie. Zebrało się ok. 350 osób, wszystkim nam było nam bardzo miło i przyjemne, czego wyrazem były długie rozmowy dorosłych i niekończące się zabawy dzieci. Na zakończenie, już na szkolnym boisku odbył się niezwykle zacięty mecz piłki nożnej, którego zwycięzcami byli wszyscy zawodnicy obu drużyn. Niestety wszystko kiedyś się kończy, wieczorem ostatni zmęczeni, ale zadowoleni organizatorzy pikniku udali się do swoich domów na zasłużony odpoczynek. Jednakże widoczna radość naszych dzieci, możliwość integracji, możliwość bycia ze sobą, przeżywania wspólnoty w parafialnej społeczności zrekompensowała całe zmęczenie. Do zobaczenia na Rodzinnym Pikniku Parafialnym już za rok!!! 

 

Zobacz filnik z pikniku: FILM