english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

CME prosi o 1%

CME jest Organizacją Pożytku Publicznego

13.03.2017

Rozwój działań dla poprawy jakości życia to cel Centrum Misji i Ewangelizacji (CME), który wskazujemy, prosząc o przekazanie 1% podatku w roku 2017.


CME prosi o 1%

Jakość życia człowieka zawsze związana jest z jego sytuacją materialną, społeczną, psychiczną i duchową. Pomoc CME nieprzerwanie opiera się na autorytecie wartości chrześcijańskich, które są ważne dla różnych wyznań i środowisk. Ekumeniczny charakter działań Centrum Misji i Ewangelizacji przejawia się zarówno w osobach współpracowników, jak i korzystających z pomocy, czy propozycji.

 

Kampanie i akcje CME to działania skierowane do całych środowisk − parafialnych, lokalnych, regionalnych. Organizowany od 60 lat Tydzień Ewangelizacyjny w Dzięgielowie należy do najstarszych tego typu imprez w Polsce. Swoją wiarę umacniają na nim kolejne pokolenia! Dzięki internetowej emisji wykładów i ewangelizacji przesłanie o Bożej miłości dociera do Polaków w kraju i na świecie.

 

Wsparcie CME otrzymują dzieci zagrożone wykluczeniem społecznym. Nasi streetworkerzy budują więzi z dziećmi ulicy, fundusz Daj dzieciom nadzieję zabiega o wsparcie rodziców i opiekunów, których nie stać na opłacenie letnich kolonii czy zimowego obozu, by ich dzieci mogły wypocząć i nabrać sił. Poprzez akcję Rodzina rodzinie wspieramy dzieci i ich najbliższych w nagłych sytuacjach kryzysowych. Co tydzień publikujemy scenariusze szkółek niedzielnych i komentarze biblijne dla  pracujących ze Słowem Bożym.

 

Pomoc CME to także zapewnienie podstawowych potrzeb, jak ciepły posiłek, który przywozimy osobom samotnym, czy rozmowa, od której zaczyna się proces przemiany w życiu osoby  zagubionej, uzależnionej lub borykającej się z innymi problemami.

 

CME stawia na każdego człowieka. Otwarta formuła Szkoły Biblijnej w Dzięgielowie motywuje ludzi do nauki połączonej z formacją duchową, które owocują podejmowaniem wyzwań o różnym charakterze we własnych środowiskach. Na Kursach Duszpasterskich kształcimy osoby, które potem towarzyszą ludziom przeżywającym różne trudności życiowe. W Wydawnictwie Warto z myślą o każdym pojedynczym czytelniku i odbiorcy − młodym i dorosłym − wydajemy książki oraz płyty z tematyką biblijną, teologiczną, rozwojową.

 

Misją CME jest także pomoc potrzebującym poza granicami Polski. Wspieramy szpital chrześcijański w Asuanie w Egipcie i ludność Pobe Mengao w Burkina Faso. Poprzez akcję „Prezent pod choinkę” dajemy radość dzieciom zagrożonym ubóstwem w Rumunii, Białorusi i na Ukrainie.

 

Centrum Misji i Ewangelizacji od 13 lat nieprzerwanie posiada status Organizacji Pożytku Publicznego. Oznacza to, że można i warto wspierać jego pracę osobiście przeznaczając 1% odpisu od podatku. Wystarczy w rocznym rozliczeniu podatkowym w odpowiedniej rubryce wpisać nasz numer KRS: 0000225011.