english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Co powinno być dla nas ważne

Zastanawiają się autorzy Zwiastuna Ewangelickiego

24.06.2018

Nowy „Zwiastun Ewangelicki” 12/2018 przynosi wypowiedź bpa Mariana Niemca, który jako pierwszy z biskupów diecezjalnych pisze o tym, jak rozumie świadectwo Kościoła i co powinno być dla nas ważne w Roku świadectwa Kościoła.


Co powinno być dla nas ważne

W rubryce Ewangelicy – Niepodległej Jerzy Sojka opisuje powstanie w 1922 roku Wydziału Teologii Ewangelickiej  Uniwersytetu Warszawskiego, po odzyskaniu przez Polskę niepodległości.

 

Ciekawy tekst o roślinach biblijnych, które można spotkać także w Polsce – a jest wśród nich krzak gorejący Mojżesza – napisał Tomasz Beczała.

 

W rubryce W kręgu kultury Magdalena Legendź i ks. Jan Badura powracają do ubiegłego roku jubileuszu Reformacji i zastanawiają się jakie refleksje wywołują artystyczne wydarzenia, które towarzyszyły wystawie poświęconej  500 lat Reformacji w Muzeum Śląskim w Katowicach.

 

Ponadto w numerze piszą: ks. Sławomir Sikora, Anna Pola-Dymek i Henryk Dominik.

 

Zachęcamy do lektury – tradycyjnej lub w formacie pdf oraz do prenumeraty na rok 2018. Cena pozostaje bez zmian. Przypominamy, że w parafiach „Zwiastun Ewangelicki” można zaprenumerować od dowolnego miesiąca do końca 2018 r. Szczegóły na www.zwiastun.pl w zakładce ZE 2018.