english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Co przed nami, co przed Tobą?

Niech ten adwent będzie inny

24.11.2016

"Inny adwent" – tak, wiele lat temu, Centrum Misji i Ewangelizacji nazwało akcję, którą prowadzi do dziś, by zachęcać do innego – własnego, duchowego adwentu, czasu oczekiwania i nadziei, czytania Biblii, przemyśleń, ale też otwarcia na innych ludzi.


Co przed nami, co przed Tobą?

Jak każdego dnia adwentu znaleźć czas i ochotę do duchowej refleksji? Niech pomocą będzie Słowo Boże i impulsy, które można znaleźć na www.innyadwent.pl. Można spotykać się w dotychczasowej grupie modlitewnej, można taką grupę na czas adwentu utworzyć, można wraz z adwentem zaprosić do swojej grupy nowe osoby. Przedświąteczne przygotowania, jak robienie ozdób czy pieczenie ciasteczek niech będą pomocnym urozmaiceniem takich spotkań, lecz niech pozostaną tylko dodatkiem, miłym i małym.

Na podstawie książki Wydawnictwa WARTO "Modlitewnika kobiet", czyli zbioru 366 modlitw na każdy dzień (napisanych przez 41 luterańskich teolożek) wybrano biblijne fragmenty do codziennych adwentowych rozważań. Strona www.innyadwent.pl oferuje także wypowiedzi osób (audio), które opowiadają o tym, jak przeżywały i przeżywają adwent, jak przygotowują się do Bożego Narodzenia oraz wybrane teksty z czasopisma „Warto”. Teksty te mogą stanowić punkt wyjścia do adwentowej refleksji i poszukiwania odpowiedzi na pytanie: Kim jest dla mnie Jezus Chrystus? "Inny adwent" to także "Operacja Andrzej", która wychodzi naprzeciw osobom poszukującym sposobów, by przyprowadzić do Jezusa innych ludzi. Adwent może być do tego dobrą okazją.

Pierwszy dzień adwentu w tym roku przypada w niedzielę 27 listopada i trwa do 24 grudnia. Te cztery tygodnie mogą być czasem duchowego wzrostu, aby Boże Narodzenie, jak ziarno zakiełkowało w nas i wydało owoce, uradowało nas, rozjaśniło od środka, jak światło w ciemności. Życzymy Ci, aby tegoroczny adwent był szczególnym czasem przeżywania Bożej bliskości w oczekiwaniu i po prostu, żeby był inny...

Na zakończenie przytoczmy słowa ks. Piotra Mendrocha: Czuwanie to działanie. Musimy mieć oczy i serca otwarte. Nie znamy chwili, w której wieczność wtargnie do naszej doczesności, dlatego każdy dzień musimy przeżywać tak, jak gdyby był naszym ostatnim dniem.