english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Czas na budowanie się

Relacja z konferencji dla kobiet

20.03.2013

W sobotę 16 marca w Wiśle-Jaworniku odbyła się wiosenna konferencja dla kobiet organizowana przez Centrum Misji i Ewangelizacji, podczas której w rolach głównych "wystąpili": Maria i Józef. Wzięło w niej udział 164 uczestników (nie tylko kobiety) m. in.: ze Śląska Cieszyńskiego, Górnego, a także z Czech.


Czas na budowanie się

- To był wyjątkowy dzień, jak określiła go jedna z uczestniczek, był to "dzień miłości do samej siebie" i nie chodzi o narcyzm, ale o czas poświęcony na budowanie się, nawiązywanie nowych relacji, ale też pielęgnowanie starych przyjaźni - mówi Mariola Fenger, pracownik CME.

Uczestniczki konferencji wysłuchały dwóch wykładów: "Maria jako kobieta, żona i matka" przedstawionego przez diakon Małgorzatę Gaś oraz "Józef jako mężczyzna, mąż i ojciec" zaprezentowanego przez księdza Jana Kurko. Miały też okazję wielbić Boga pieśnią z zespołem parafialnym z Wisły-Jawornika. 

 
- Myślałam o tym, jak spełniam się w tych życiowych rolach: kobiety, żony, matki, babci? Czy jestem podobna do Marii? A może tylko troszkę, albo wcale? Biorąc udział w jednej z grup dyskusyjnych zastanawiałam się, czy mogę o sobie powiedzieć "błogosławionaś". I uświadomiłam sobie, że tak. Wykład o Józefie pomógł mi na nowo spojrzeć na tę postać, zrozumieć dylematy tego mężczyzny, jego poddanie się Bożej woli. To był naprawdę dobry czas. Pan Bóg znowu mnie zadziwił! - komentuje Mariola Fenger.
 
W trakcie konferencji Urszula Rymorz, absolwentka Szkoły Biblijnej Centrum Kształcenia Wolontariuszy CME, zachęcała kobiety do podjęcia nauki w tejże szkole, dzieląc się swoim życiowym świadectwem. O Bożym prowadzeniu i ochronie swoich dzieci opowiedziała kobietom Maria Cieślar.
 
By uczestniczki konferencji mogły przeżywać wspaniały czas, grono kilkunastu kobiet już wcześnie rano musiało przyjechać do Jawornika i wszystko przygotować: pokroić ciasta, nakryć stoły, przygotowywać rejestrację i stoisko księgarni "Warto".  Część z nich prowadziła potem prowadziły grupy dyskusyjne i obsługiwała uczestniczki.

- Wszystkie te kobiety były dla mnie wsparciem. Dziękuję za nie Bogu. Jestem też wdzięczna za wszystkie panie, które zechciały przyjechać w sobotę do Jawornika i wiernie modliły się o tę konferencję - podsumowuje Mariola.

 

cme

Zdjęcia: Sabina Szłapa

Więcej zdjęć na www.cme.org.pl.