english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Człowiek powinien się modlić

Nowy Zwiastun Ewangelicki zachęca

23.09.2014

Relację z radosnego wydarzenia, jakim jest zawsze dla Kościoła ordynacja na księży, przynosi nowy „Zwiastun Ewangelicki” nr 18/2014. Na jego łamach dwaj nowi duchowni mówią o swoich radościach i troskach oraz planach. Odsłaniają też osobiste motywy podjęcia tej ważnej życiowej decyzji.


Człowiek powinien się modlić

Woda musi płynąć, światło świecić, a wierzący człowiek powinien się modlić – pisze ks. Jan Badura w artykule o modlitwie przyczynnej. Czy, kiedy i jak się modlimy, jest też przedmiotem refleksji ks. Pawła Hausego w artykule W ręce Twoje polecam wszystko.

 

Na wizytę do brazylijskich luteran zaprasza Małgorzata Szczugieł, a nad rolą pastorowych zastanawia się Małgorzata Gaś – diakon i pastorowa zarazem.

 

Ks. Karol Macura zachęca do studyjnej podróży szlakiem obrazów o biblijnej tematyce, w 445. rocznicę śmierci Pietera Bruegla. Gdy myślimy wieża Babel – to właśnie obraz jego pędzla mamy najczęściej przed oczami.

 
Ponadto stali felietoniści i wiadomości urzędowe. Zapraszamy do lektury i prenumeraty – tradycyjnej i w formacie pdf. Szczegóły na www.zwiastun.pl w zakładce ZE 2014.