english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Czy trwamy w odnowie?

Pytają autorzy nowego „Zwiastuna Ewangelickiego” nr 20/2018

28.10.2018

Pamiątka Reformacji inspiruje do refleksji nad  kryzysami i odnowami w perspektywie Kościoła,  społeczeństwa, a także w perspektywie indywidualnej. 


Czy trwamy w odnowie?

Czy pamiętamy, że Chrystus uwolnił nas z jarzma niewoli – pyta diakon Małgorzata Gaś, a wtóruje jej ks. Jan Raszyk pisząc: Naszym ratownikiem jest Jezus Chrystus. Człowiek i Kościół potrzebują nieustannych reform: Chodzi o to, by nadążać za zmianami zachodzącymi w świecie, lecz nadal pozostać solą ziemi i światłością świata – pisze Iwona Holeksa w rubryce Bóg i my


Tematykę tę  kontynuują felietoniści. Ważne jest, by ustawicznie trwać w mądrej reformie – zwraca uwagę ks. Jan Badura, a Henryk Dominik przypomina, że Reformacja jest Bożym darem dla Kościoła.


Do ewangelickiej przeszłości odnoszą się teksty  ks. Michała Walukiewicza, który zaprasza do Olenderskiego Parku Etnograficznego  koło Torunia oraz Janusza Małłka, który pisze o ewangelickiej inteligencji w służbie Niepodległej na odzyskanej Działdowszczyźnie. W obu artykułach mowa o wykształconych dzięki reformacyjnej odnowie cechom, takim  jak pracowitość i odpowiedzialność.


Ponadto relacje z ważnych wydarzeń: Ogólnopolskiego Zjazdu Młodzieży Ewangelickiej,  poświęcenia nowej siedziby Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej i obrad Synodu Kościoła. Dwa ostatnie przybliża ks. Jerzy Below obficie przytaczając tak ważne dla całego Kościoła uchwały w sprawie właściwego rozumienia konfirmacji, wieku konfirmantów oraz pierwszego przystępowania do Komunii Świętej.


Zapraszamy do lektury – tradycyjnej lub w formacie pdf oraz do prenumeraty na rok 2019. Przypominamy, żew parafiach „Zwiastun Ewangelicki” można zaprenumerować od dowolnego miesiąca do końca roku. Warunki prenumeraty nastronie 14 w wydaniu papierowym, na www.zwiastun.pl w zakładce ZE 2019 oraz w księgarni internetowej https://ksiegarnia.augustana.pl/40-prenumerata