english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Czym kierować się w życiu

Piszą autorzy Zwiastuna Ewangelickiego 4/2016

02.03.2016

Czy znalazłeś takie drzewo, z którego możesz zobaczyć  Jezusa? – pyta ks. Leszek Czyż  przywołując historię o Zacheuszu.


Czym kierować się w życiu

Podobnie do szukania więzi z Bogiem, nie tylko w czasie pasyjnym, zachęca ks. Waldemar Szajthauer, bo tylko w Jezusie możemy odnaleźć nową siłę.  Będzie nam ona potrzebna także do tego, aby przemyśleć nasz związek z parafią, co proponuje ks. Dawid Robert Banach.

 

W drogę na krzyż i do Emaus zaprasza Grzegorz Olek w ostatnim odcinku na temat Jezusa widzianego oczami ewangelisty Łukasza. Polecamy go nie tylko uczestnikom Ogólnopolskiego Konkursu Biblijnego Sola Scriptura 2015/2016, którego finał odbędzie się  już 12 marca!

 

Kolejny tekst na temat ordynacji kobiet na księży prezentuje bp Jerzy Samiec. Wszystkie publikowane artykuły o tym można znaleźć na: www.zwiastun.pl w zakładce Ordynacja kobiet na księży.

 

Czy potrzebny mi Kościół? – prowokuje do dyskusji ks. Paweł Hause w rubryce Rok Kościoła, a  w rubryce 500 lat Reformacji ks. Johannes Schilling z myślą o jubileuszu 2017 roku stawia pytanie: Co jest reformacyjnego w Reformacji?

 

W rubryce Zbliżenia Łukasz Barański rozważa, jak w oczach islamu wygląda chrześcijaństwo, zarówno w muzułmańskiej świętej księdze – Koranie, jak też w kontekście  kryzysu uchodźczego. Warunkiem aby optymistycznie myśleć o szansach na pokojowe i harmonijne współistnienie obu cywilizacji w Europie, jest gotowość do głębszego poznania drugiej stronny – pisze autor.

 

Ponadto relacja z dziękczynnego nabożeństwa za 80 lat życia i służby bpa Jana Szarka, zwierzchnika Kościoła luterańskiego w Polsce (1991-2001) oraz z promocji książki o innym biskupie Kościoła – Juliuszu Burschem oraz jego rodzinie.

 

Zachęcamy do lektury iprenumeraty na 2016 rok – tradycyjnej oraz w formacie pdf.

CENA prenumeraty za pośrednictwem parafii  pozostaje BEZ ZMIAN. Przypominamy, że w parafiach „Zwiastun Ewangelicki” można zaprenumerować od dowolnego miesiąca do końca 2016 r.

Szczegóły na stronie 3. w wydaniu papierowym oraz na www.zwiastun.pl w zakładce ZE 2016.