english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Czytać i najeść się do syta

Nowa książka Wydawnictwa Warto

06.02.2018

„Okruchy Słowa Bożego” to zbiór kazań ks. Romana Miklera, wieloletniego duszpasterza krakowskiego, który w swojej służbie, jak napisał we wstępie jego przyjaciel: „wskazywał Chrystusa jako ostateczne spełnienie Bożej miłości”.


Czytać i najeść się do syta

Do zbioru zostało wybranych 65 kazań z różnych okresów życia autora i przedstawionych w kolejności nieodpowiadającej porządkowi roku kościelne­go – niczym garść cennych kamieni lub okruszyn, by ci, którzy będą je czytali mogli się do woli nasycić. Nie brakuje w nim tematów trudnych, chociażby o istocie zła, stracie, bałwochwalstwie, obcości, czy kryzysie wiary. Przede wszystkim jednak autor sięga do tematów i fragmentów biblijnych, które dają nadzieję, podnoszą, pozwalają przejść przez ciężkie doświadczenia i iść dalej, nie odczuwając głodu…

 

Inspiracją do tytułu dla tej książki stały się słowa ks. Marcina Lutra z jego wstępu do Postylli Domowej: „Wydawało mi się, że [kazania te] zostały zupełnie zapomniane. Komu się wszakże podobają, temu chętnie ich użyczam jako okruszyn, które pozostają w nadmiarze”.

 

Książka została wydana przez parafię ewangelicką w Krakowie we współpracy z Wydawnictwem Warto. Można ją nabyć w księgarni „Warto” na www.warto.com.pl i w innych księgarniach ewangelickich.

[w]