english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Damy radę przez 500 lat

Luteranin poleca wywiad z Jerzym Pilchem

29.06.2017

- Robić swoje, trzymać się swojego etosu, pilnować go albo odnawiać i wzmacniać, żeby było jednak widać, kto jest ewangelikiem - mówi pisarz Jerzy Pilch w wywiadzie opublikowanym w najnowszym numerze kwartalnika „Luteranin”.


Damy radę przez 500 lat

Pochodzący z Wisły twórca sięga w rozmowie z ks. Łukaszem Ostruszką nie tylko do swoich dawnych wspomnień, ale diagnozuje również współczesne wyzwania stojące przed polskimi ewangelikami. Ponadto ujawnia czytelnikom, jaki jest jego ulubiony fragment Biblii.

- Często bywam pytany o pewne moje zawiłości językowe, zakrętasy, długość zdania itd. To ma różne źródła, ale wydaje mi się, że na pewno jednym ze źródeł jest edukacja biblijna - przyznaje Jerzy Pilch.

Wakacyjny numer „Luteranina” zawiera ponadto teksty ze stałych rubryk pisma. Dr Jerzy Sojka przedstawia „Dysputę o człowieku” autorstwa ks. Marcina Lutra, natomiast dr Rafał Wiencek opisuje stare i nowe oblicza narkotyków oraz dopalaczy. Warto sięgnąć również do przedruku kazania Lutra przygotowanego na Święto Trójcy Świętej. W pozostałych sekcjach kwartalnika znaleźć można oczywiście także wiele bierzących informacji.

„Luteranin” jest kwartalnikiem parafii ewangelickich w Wiśle (Centrum, Czarne, Głębce, Jawornik i Malinka) oraz Istebnej. W skład redakcji wchodzą: ks. Waldemar Szajthauer, ks. Tadeusz Byrt, ks. Zdzisław Sztwiertnia, ks. Leszek Czyż, ks. Alfred Staniek, ks. Łukasz Ostruszka, ks. Marek Michalik, Katarzyna Cieślar, Lidia Czyż, Maria Szlaur-Bujok i Danuta Szczypka.

Czasopismo można nabyć w parafiach lub w księgarni ap. Piotra w Wiśle.