english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Diecezjalna Konferencja Delegatek Kół Pań

Spotkanie w Bielsku

18.04.2018

14 kwietnia 2018 r. odbyła się w Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Bielsku Diecezjalna Konferencja Delegatek Kół Pań Diecezji Cieszyńskiej, która zgromadziła 35 osób z następujących Parafii (w kolejności alfabetycznej): z Bielska, Białej, Cieszyna, Cisownicy, Goleszowa, Istebnej, Jaworza, Wisły- Centrum, Wisły- Głębiec.


Diecezjalna Konferencja Delegatek Kół Pań

Temat spotkania, "Człowiek świadectwa dla Niepodległej", wplata się w obchody 100-lecia odzyskania niepodległości Polski, jak również w temat liturgiczny Kościoła na 2018 rok, jakim jest świadectwo Kościoła. 

Konferencję rozpoczęła dk. Karina Chwastek-Kamieniorz rozważaniem Słowa Bożego z 1 Mż 50, 15-21. Postać starotestamentowego Józefa, jego droga życia, trudy, odrzucenie i miłość ponad wszystko w tworzeniu mostów między ludźmi – wpisały się w tematykę tegorocznej konferencji.

W kontekście tych myśli, o losie dr Jana Władysława Kubisza (1885-1948), człowieka żyjącego Bożym Słowem na co dzień i jego wkładzie w rozwój szpitalnictwa w odrodzonej po 1918 r. Polsce,  mówiła dk. Aleksandra Błahut-Kowalczyk. 

Część artystyczną zaaranżowała pastorowa Ilona Matuszek, której zespół młodzieżowo-dziecięcy z werwą wykonał kilka wielkanocnych pieśni.

Całość spotkania prowadzonego przez Annę Wantulok wypełniły: wymiana doświadczeń z poszczególnych Kół, śpiew, posiłek oraz wspólne zdjęcie uczestniczek konferencji. Modlitwę na zakończenie zmówiła i pobłogosławiła na rozejście się dk. Karina Chwastek-Kamieniorz. 

tekst: Aleksandra Błahut-Kowalczyk