english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Diecezjalne Spotkanie Kobiet

W Radomiu spotkały się panie z Diecezji Warszawskiej

09.05.2015

W sobotę 9 maja 2015 roku w parafii ewangelickiej w Radomiu odbyło się Diecezjalne Spotkanie Kobiet. 


Diecezjalne Spotkanie Kobiet

W spotkaniu wzięły udział panie, z różnych parafii Diecezji Warszawskiej. Spotkanie obfitowało we wspólny śpiew, do którego na gitarze przygrywał ks. Wojciech Rudkowski. Odbyły się również warsztaty artystyczne: Wiosenny Quilling, dla niewtajemniczonych podpowiem, że jest to finezyjne zwijanie papierowych pasków. Warsztaty poprowadziła Iwona Fokt razem z diakon Katarzyną Rudkowską. Podczas prac plastycznych było dużo śmiechu i zabawy, a niektóre panie udało się „zarazić” quillingową pasją.

 

Natomiast głównym punktem Diecezjalnego Spotkania Kobiet był wykład: Wiosenne porządki, dobre uporządkowane życie, który wygłosiła diakon Aleksandra Błahut-Kowalczyk. Został on oparty na myśli Augustyna z Hippony, Ojca Kościoła:

 

Wprowadź porządek do duszy,

ogranicz swe potrzeby,

żyj miłosierdziem,

wejdź we wspólnotę chrześcijan,

zachowuj prawa,

ufaj Bogu.

 

To piękne i zarazem proste słowa, trudne jednak do zastosowania w praktyce dnia codziennego…Wykład zainspirował słuchaczy do porządków, do uporządkowania swojego życia. Wzbudził wiele pozytywnych emocji.

 

Diecezjalne Spotkanie Kobiet było nie tylko ucztą duchową, gdyż uczestnicy mogli także delektować się pysznymi ciastami i smacznym obiadem. Za ich przygotowanie składamy podziękowania.

 

Piękne słońce, soczysta zieleń trawy, różnobarwne kwiaty w ogrodzie parafialnym, zwanym Tajemniczym ogrodem, były dopełnieniem i uzupełnieniem Diecezjalnego Spotkania Kobiet.

 

tekst: diak. Katarzyna Rudkowska