english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Diecezjalny etap konkursu Sola Scriptura

Podsumowanie kolejnego etapu konkursu biblijnego

24.01.2016

Diecezjalny etap Ogólnopolskiego Konkursu Biblijnego Sola Scriptura 2015/2016odbył się 9 stycznia br. w sześciu miastach: Ustroniu, Jastrzębiu-Zdroju, Nidzicy, Bydgoszczy, Warszawie i Wrocławiu. 


Diecezjalny etap konkursu Sola Scriptura

Uczestniczyły w nim dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych – ze wszystkich diecezji Kościoła. Na pytania konkursowe odpowiadało ponad 350 osób.

 

Konkurs został zorganizowany po raz dziesiąty, wymiar ogólnopolski ma po raz dziewiąty. W tej edycji uczestnicy muszą wykazać się znajomością Ewangelii Łukasza. W finałowych zmaganiach w grupie II (gimnazja) i III (szkoły ponadpodstawowe) zakres materiału zostanie poszerzony o artykuły ze „Zwiastuna Ewangelickiego” dotyczące Ewangelii Łukasza (numery 21/2015 – 4/2016).

 

Do finału, który odbędzie się 12 marca br. w Bielsku-Białej zakwalifikowało się 139 osób, które zdobyły 75 %  możliwych do uzyskania punktów. Wyniki etapu diecezjalnego są dostępne na www.augustana.pl/sola_scriptura.html

 

W ramach konkursu  Sola Scriptura 2015/2016 trwa konkurs plastyczny dla dzieci z klas i-III szkół podstawowych na temat „Podobieństwa i uzdrowienia w Ewangelii Łukasza”. Prace, tylko indywidualne, w formacie A4 i technice „malowania plasteliną” można nadsyłać do 15 lutego br. na adres Wydawnictwa Augustana.