english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Dobry dzień ze Słowem Bożym

Codziennie podnosić wzrok

25.06.2017

Po edycji, przygotowanych przez Wydawnictwo WARTO, książek „Postylli” (2013) i „Modlitewnika” (2015) pojawiły się liczne głosy, że jest potrzeba przygotowania codziennych impulsów do refleksji nad Słowem Bożym. W biegu piętrzących się obowiązków, myśli, problemów – dobrze jest podnieść swój wzrok w stronę Nieba i bez względu na okoliczności życia dostrzec Boże miłosierdzie, które nie ustaje – każdego poranka objawia się na nowo. „Codziennik kobiet”, pod red. Aleksandry Błahut-Kowalczyk i Katarzyny Rudkowskiej, każdego dnia proponuje rozważanie fragmentu psalmu – to świetna okazją do rozpoczęcia dnia ze Słowem Bożym.


Dobry dzień ze Słowem Bożym

Możesz inaczej zacząć swój dzień! Zatrzymaj się na chwilę i zaczerpnij oddechu Słowem Bożym i refleksją nad nim. W tworzenie „Codziennika kobiet” zaangażowało się aż 44 kobiet z wyższym wykształceniem teologicznym. Każda z nich jest inna, ale łączy je jedno – miłość do Boga i chęć pracy dla rozpowszechnienia Królestwa Bożego na ziemi. Książkę cechuje różnorodność stylu i bogactwo myśli. Autorki można spotkać w ich pracy codziennej w szkołach, parafiach, na wyższych uczelniach, w domach opieki, biurach, fundacjach… Wszędzie tam, gdzie się znajdują, swoim działaniem i zaangażowaniem świadczą o Jezusie Chrystusie. W kolejne miesiące wprowadzają Czytelniczki obrazy autorstwa diakon Barbary Adamus. Ukazują one wędrówkę człowieka przez życie, ich motywem przewodnim jest dom.

 

Promocja książki odbyła się 16 czerwca 2017 roku w Cieszynie, podczas Ewangelickich Dni Kościoła uświetniających obchody jubileuszu 500 lat Reformacji.

 

Książkę znajdziesz w Księgarni „Warto” w Cieszynie oraz w księgarni internetowej www.warto.com.pl.

 

Wydanie książki wsparli: Konsystorz Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP, Diecezja Wrocławska Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP, Stowarzyszenie Księży i Katechetów Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP, Synodalna Komisja ds. Kobiet, Parafia Ewangelicko-Augsburska w Lesznie.

 

 Joanna Rączkowiak