english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Dobry Kompas i co dalej?

Spotkanie we Wrocławiu

28.11.2019

Tym pytaniem rozpoczęło się drugie spotkanie członków organizacji „Dobry Kompas” zrzeszającej przedstawicieli ewangelickich obiektów noclegowych, które odbyło się 22 listopada br. we wrocławskiej „Kamienicy pod Aniołami”.


Dobry Kompas i co dalej?

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele pomysłodawców organizacji – wrocławskiej parafii Opatrzności Bożej i Kamienicy pod Aniołami oraz: parafii Wang w Karpaczu, Wiśle-Jaworniku, Mikołajkach, Toruniu i konsystorza.

Pierwszą część poświęcono podsumowaniu półrocznej działalności organizacji. Przez ten czas powstała strona internetowa DobryKompas.pl, na której znajdują się oferty obiektów noclegowych, które zgłosiły się do projektu. Informację o istnieniu naszej organizacji i link do strony umieszczono w katalogu niemieckiej organizacji zrzeszającej chrześcijańskie obiekty noclegowe. Poruszono też kwestię promocji Dobrego Kompasu wśród parafian w całej Polsce i zachęcania kolejnych parafii do dodawania swoich miejsc noclegowych na stronę.

Następnie dokonano prezentacji obiektów noclegowych z uwzględnieniem zmian, które zaszły w nich od ostatniego spotkania. Interesujące były zwłaszcza plany toruńskiej parafii związane z remontem i poszerzeniem aktualnej bazy noclegowej.

Po przerwie obiadowej dyskutowano na temat możliwości wprowadzenia elementów zrównoważonej turystyki w obiektach zrzeszonych w Dobrym Kompasie. Chodzi o to, żeby prowadzone przez parafie miejsca noclegowe pozytywnie oddziaływały na swoje otoczenie – dbały o dobro lokalnej społeczności i ekologię.

Spotkanie zakończyła ożywiona dyskusja nad przyszłością Dobrego Kompasu i celami do zrealizowania w 2020 roku.

Kolejne spotkanie odbędzie się we Wrocławiu w marcu 2020 roku.

Zachęcamy kolejne parafie do zgłaszania się poprzez formularz na stronie DobryKompas.pl.


tekst: Daria Stolarska