english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Dotknijmy wielkanocnej tajemnicy

Zaprasza świąteczny Zwiastun Ewangelicki

01.04.2015

Stajemy kolejny raz u wrót tajemnicy zmartwychwstania i znów mamy szansę uświadomić sobie, żeNoc wielkiej pełni jest nocą nowej tożsamości, nowego początku – jak pisze ks. Marek Jerzy Uglorzw nowym „Zwiastunie Ewangelickim” nr 7/2015. Nie tylko dlatego, że Wielkanoc, to sposobność, by zapytać, czy w życiu każdego z nas Jezus jako król panuje, czy w naszym myśleniu i działaniu, wszystko Jemu usługuje (ŚE 207,1) – jak  wskazuje bp Marcin Hintz. Także dlatego, żeZmartwychwstały przychodzi do nas i mówi, a w sakramentach dotyka nas Jego tajemnica. Nam zaś Słowo Pańskie pozwala dotykać Jego tajemnicy– o czym przypomina ks. Piotr Gaś.


Dotknijmy wielkanocnej tajemnicy

O naszej tożsamości na płaszczyźnie kultury traktuje artykuł ks. Adama Maliny Od Pasji do Alleluja, poświęcony wpływowi muzyki Bacha i Händla na ewangelicką duchowość. Czytaniem i miłością do książek jako wyróżnikiem ewangelickiej obyczajowości zajmuje się Lidia Szkaradnik w tekście Księgarnia to niebezpieczne miejsce. Na płaszczyźnie teologicznej kwestię tożsamości rozważa z kolei Jerzy Sojka w tekście Czym jest Kościół? – kolejnym odcinku cyklu 500 lat Reformacji.

 

Ponadto obszerne relacje z dwóch ważnych wydarzeń: finału VIII Ogólnopolskiego Konkursu Biblijnego Sola Scriptura oraz  międzynarodowej konferencji poświęconej pojednaniu i tzw. Memorandum Wschodniemu w 50. rocznicę wydania tego dokumentu.

 

Jak co roku od Wielkanocy Bratnia Pomoc im. Gustawa Adolfa rozpoczyna zbiórkę na fundusz remontowy. Informacje na ten temat na ostatniej stronie czasopisma.

 

Zachęcamy do lektury i prenumeraty – tradycyjnej oraz w formacie pdf. Przypominamy, żew parafiach „Zwiastun Ewangelicki” można zaprenumerować od dowolnego miesiąca do końca 2015 r. Szczegóły na stronie 3. w wydaniu papierowym oraz na www.zwiastun.pl w zakładce ZE 2015.1