english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Drugi dzień obrad Synodu

Sobota, 6 kwietnia 2013 r.

06.04.2013

Sobota na Synodzie Kościoła rozpoczęła się od porannego rozważania i modlitwy, poprowadzonej przez ks. bp. Edwarda Puśleckiego, gościa Synodu, który w ramach cyklu "Reformatorzy świadczą o Bogu" zaprezentował postać Johna Wycliffea. 


Drugi dzień obrad Synodu

Po modlitwie przystąpiono do realizacji programu. Sobota to przede wszystkim składanie sprawozdań z działań władz Kościoła, komisji synodalnych i różnych instytucji kościelnych oraz dyskusja nad nimi.

 

Dotychczas złożono i przyjęto sprawozdania merytoryczne i finansowe Konsystorza, Komisji Rewizyjnej, Komitetu Obchodów Dekady Reformacji. Kolejne przyjęte sprawozdania to sprawozdania Biskupa Wojskowego, sprawozdania z diecezji, duszpasterstw i instytucji kościelnych.

Główną sprawą w popołudniowej części obrad był dyskusja i przyjęcie wytycznych do rozmów w sprawie umowy Kościół Państwo.

 

Obrady zakończyła wspólna modlitwa połączona z rozważaniem Bożego Słowa, które prowadził gość Synodu - Ewa Jóźwiak - prezes-elekt Synodu Kościoła Ewangelicko-Reformowanego w Polsce.
 

W dniu jutrzejszym, obrady rozpoczną się nabożeństwem spowiednio-komunijnym z którego bezpośrednią transmisję będzie można usłyszeć w programie II Polskiego Radia o godznie 8.00.