english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Duo Consonantes w kościele Jezusowym

Cieszyn ratuje organy

21.07.2013

W niedzielę, 21 lipca o godz. 17:00 w kościele Jezusowym w Cieszynie odbędzie się kolejny koncert w ramach tegorocznej edycji akcji „Ratujmy Organy Kościoła Jezusowego”.


Duo Consonantes w kościele Jezusowym

Podczas koncertu ponownie zabrzmi zabytkowy instrument firmy Sauer z 1923r. Przed cieszyńską publicznością wystąpi wspaniały duet artystów z Łodzi, Duo Consonantes, w składzie: Jakub Garbacz (organy) i Joanna Woszczyk-Garbacz (flet).

 

Jakub Garbacz jest absolwentem klasy organów Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi. Ukończył również studia z zakresu realizacji dźwięku. Aktualnie pełni funkcję pierwszego organisty Bazyliki Archikatedralnej św. Stanisława Kostki w Łodzi. Prowadzi także ożywioną działalność jako muzyk kameralista, współpracując z chórami, solistami i zespołami muzyki dawnej. Na stałe współpracuje z Joanną Woszczyk - Garbacz (flet) oraz z zespołem wokalnym All` Antico. Jakub Garbacz współpracuje z lokalnymi mediami (radio, prasa, TV) promując muzykę organową i realizując nagrania dźwiękowe.

 

Joanna Woszczyk-Garbacz w 2001 roku ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Łodzi. W roku 2009 uzyskała tytuł doktora sztuki w zakresie gry na flecie. Jest laureatką wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów muzycznych. Obecnie koncertuje solo, oraz w Duo Consonantes z mężem Jakubem Garbaczem, a także w różnych zespołach kameralnych. Występowała na większości festiwali muzycznych w kraju, oraz poza jego granicami. Współpracuje także z orkiestrą Polish Camerata. Jest pracownikiem Akademii Muzycznej w Łodzi oraz Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina.

 

W programie lipcowego koncertu między innymi: J.S. Bach, C. Franck, G.P. Telemann, A. Piazzola, L. Boellemann.

 

Organizatorem koncertów jest Parafia Ewangelicko-Augsburska w Cieszynie.

 

Więcej informacji na temat akcji oraz wykonawców można znaleźć na stronie ratujmyorgany.pl.