english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Dwa projekty w dwa dni

Zespół z N.O.C. dla Nepalu i dla więźniów…

26.06.2015

Występ zespołu N.O.C. z pilskiej parafii ewangelicko-augsburskiej odbył się w ramach projektu  pn. NEPAL potrzebuje naszej pomocy w piątek, 19 czerwca 2015 roku.


Dwa projekty w dwa dni

Organizatorem projektu była Fundacja Effata. Była to też kontynuacja zapoczątkowanej na całym świecie pomocy humanitarnej, w której poprzez muzykę wspierano wszelkie inicjatywy i organizacje, które na co dzień pomagają mieszkańcom NEPALU.

 

Całkowity dochód z koncertu został przekazany dla Polskiej Akcji Humanitarnej, która organizuje i koordynuje pomoc dla Nepalczyków.

 

Podczas koncertu odbyła się licytacja wielu przedmiotów, które organizatorzy otrzymali od instytucji i organizacji. Miedzy innymi minister Edukacji Narodowej Joanna Kluzik-Rostkowska przekazała pióroa, Kancelaria Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej przekazała zestaw książek, Polski Komitet Olimpijski przekazał do licytacji zestaw 20-u strojów marki 4F dla reprezentacji Polski na I Igrzyska Europejskie - Baku 2015. 

 

Oprócz N.O.C. wystąpili: Hecny Burtnik - charytatywna formacja muzyczna z Pakości, koncert gongów i mis tybetańskich – zaprezentował Sławomir Puchała,  Cumbre Andean Music - Humberto Chura Quispe, to koncert w klimacie muzyki andyjskich wyżyn,  a Dark Buddha a zagrał seta ambientowego pod nazwą *Tribute to Nepal*.

 

Podczas akcji zebrano około 4.000 zł..

 

Dzień później ruszyło do Zakładu Karnego we Wronka około 700 książek, którymi  udało się wzbogacić bibliotekę więzienną. Były to książki zebrane zaledwie przez kilka dni w Pile, w bibliotece i w parafii  ewangelicko-augsburskiej oraz w Warszawie, w Fundacji Zmiana. Na początku spotkania towarzyszyło, wspólne czytanie opowiadań  Antoniego Czechowa, a wyboru dokonał , jeden z osadzonych, dla którego Czechow, bez osądzania, podziału na białe i czarne, humorystycznie odtwarza tragizm powszedniej egzystencji ludzi. Następnie odbył się koncert poetycko – rockowy. Teksty osadzonych były będące pokłosiem warsztatów prowadzonych przez Ewę Nowakowską  w zakładach karnych we Wronkach, Bydgoszczy, w Warszawie i Krakowie, w aranżacji muzycznej pilskiego zespołu N.O.C z Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Pile.

 

Ostatnie dwa projekty to też debiuty w zespole N.O.C.- nowego perkusisty Błażeja Nowakowskiego, oraz wokalisty Rafał Tomczyka, który jest pierwszym śpiewającym mężczyzną w 9-letniej historii zespołu.