english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Dziecko sercem rodziny

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom 2014

30.11.2014

Diakonia Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego wraz z Caritas Polska Kościoła Rzymskokatolickiego i Prawosławnym Dziełem Miłosierdzia ELEOS i Diakonią Kościoła Ewangelicko-Reformowanego w Polsce po raz piętnasty organizują wspólną, ekumeniczną akcję charytatywną Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.   


Dziecko sercem rodziny

Tegoroczne Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom odbywa się pod hasłem „Dziecko sercem rodziny”. Poprzez to hasło chcemy zwrócić szczególną uwagę na świat przeżyć i potrzeb dziecka, zwłaszcza potrzeb związanych z poczuciem bezpieczeństwa w rodzinie lub innym środowisku, w którym żyje dziecko.

 

Podczas akcji, która rozpocznie się 1 grudnia, w 1. Niedzielę Adwentu, rozprowadzane będą świece wigilijne. Nabywając świece wigilijną wspieramy projekty Diakonii na rzecz dzieci i młodzieży w trudnej sytuacji socjalnej. Pozyskane w ten sposób środki będą przeznaczone na całoroczne dożywianie dzieci w szkołach i świetlicach, na pomoc edukacyjną oraz letni wypoczynek. Diakonia Polska rozprowadza w tym roku ponad 10 tysięcy świec.

 

Tak jak prawdziwa światłość, która oświeca każdego człowieka, przyszła na świat w Jezusie Chrystusie, tak i my jesteśmy wezwani do tego, by dzielić się tym światłem i stawać się nim dla innych. Zapalona w dzień Bożego Narodzenia świeca wigilijna to znak naszej solidarności z tymi najmniejszymi, którzy nie mogą upominać się o swoje prawa.

 

Dziękujemy za każdy dar.

 

Wanda Falkm Dyrektor generalna Diakonii

Biskup Ryszard Bogusz, Prezes Diakonii