english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Dzięgielów także dla dzieci!

I o dzieciach

28.06.2016

Tydzień Ewangelizacyjny w Dzięgielowie organizowany jest z myślą o całych rodzinach oraz osobach w każdym wieku, dlatego w miasteczku ewangelizacyjnym rodzice z małymi dziećmi znajdą miejsce do przewijania i karmienia najmłodszych, do zabawy w piaskownicy - dla nieco większych (podczas, gdy dorośli mogą słuchać treści ewangelizacji, dzięki nagłośnieniu) oraz dla przedszkolaków i uczniów - dla nich organizowane są osobne (w zależności od wieku) spotkania ewangelizacyjne. To jednak nie wszystko.


Dzięgielów także dla dzieci!

W tym roku dzieci, jeśli wezmą udział w dopołudniowym cyklu zajęć przygotowanych dla nich, mogą każdego dnia obejrzeć inne przedstawienie Teatru Dobrego Serca z Warszawy. Są to przemyślane i bardzo sprawne aktorsko przedstawienia, które bez moralizowania opowiadają dzieciom o rzeczach ważnych w życiu, i poprzez przygody wybranych bohaterów, przekonują młodych widzów, że warto podejmować trud i dokonywać mądrych wyborów. Uczą cierpliwości, wrażliwości, pomagają zrozumieć świat. Aktorzy Teatru Dobrego Serca są znani z słuchowisk Wydawnictwa WARTO, jak na przykład, "Janosik i Dobry Pasterz", "Astra 5, czyli kosmiczna przygoda", czy wydanego ostatnio - "Baśniowego pokoiku".  Przedstawienia podczas 67. Tygodnia Ewangelizacyjnego w Dzięgielowie będzie można obejrzeć codziennie podczas "Cyklu dla dzieci" (w wieku 5-12 lat), w godz. 10.30–11.40. Zajęcia dla dzieci prowadzone są także codziennie, od 4 do 9 lipca w godz. 11.45–12.45, a więc wówczas, gdy dorośli mogą uczestniczyć w grupach dyskusyjnych po wykładach biblijnych. Dla dzieci w wieku 5-12 lat przeznaczona jest także codzienna "Strefa dzieci"  w godz. 15.15–16.30.

Popołudniu wraz z rozpoczęciem spotkania ewangelizacyjnego dla młodzieży i dorosłych w osobnych miejscach dla trzech różnych grup wiekowych rozpoczynają się także spotkania ewangelizacyjne dla dzieci. W tym roku grupę najstarszą - 11–13 lat - poprowadzi ks. Bogusław Czyż wraz z wolontariuszami, a hasłem przewodnim będzie - "Zawsze wierni Bogu". Zajęcia dla grupy młodszej - 7–10 lat - zatytułowane "Podróż do przeszłości" poprowadzą wraz z wolontariuszami: Joanna Pilch-Lewicka i Janina Boruta. Nieustraszeni bohaterowie przeniosą dzieci w czasie do starożytnej Persji, aby odkryć niezwykły plan, który przygotował dla nich Pan Bóg. Uczestnicy spotkań będą poznawać historie biblijne, uczyć się wersetów biblijnych i pieśni, wykonywać prace plastyczne oraz uczestniczyć w grach i konkursach. Dla najmłodszych - dzieci w wieku 3–6 lat - zajęcia " Przygoda w kraju słońca" poprowadzą Ewa Raszka, Anna Pilch i wolontariusze.

Również w tematyce seminariów dla dorosłych pojawiają się odniesienia do dzieci. Oto tytuły niektórych z nich: "Jak skutecznie konkurować ze światem o uwagę twojego dziecka (w środę, 6 lipca); "Społeczność z małym dzieckiem – czytanie Bożego Słowa i modlitwa" (w czwartek, 7 lipca) czy "Jak przekazać wiarę, która w sztafecie pokoleń przetrwa próbę czasu?" (w piątek, 8 lipca).

Rodzinny charakter ma także niedziela inaugurująca Tydzień Ewangelizacyjny w Dzięgielowie - 3 lipca.  Po Nabożeństwie z Wieczerzą Pańską (o godz. 10.00) program "Rodzinna niedziela" rozpocznie koncert plenerowy Orkiestry Misyjnej, a o godz. 14.00 Teatr Dobrego Serca pokaże pierwszy na tegorocznym Tygodniu spektakl dla dzieci.

Wejdź na www.te.cme.org.pl!


Zdjęcia archiwalne.