english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Dziękujmy Bogu dobrze czyniąc ludziom

– zachęca nowy „Zwiastun Ewangelicki”

03.10.2015

Łatwo zapominamy o Bogu i Jego miłości, która ofiarowuje wszystko, co nam potrzebne do życia!– pisze ks. Waldemar Szajthauer w rozważaniu na Dziękczynne Święto Żniw w „Zwiastunie Ewangelickim” nr 19/2015. – Pamięć o Bogu, o tym, kim jest i co dla nas czyni, prowadzi do miłości, a tym samym do dziękczynienia, niewinności i dobroczynności.


Dziękujmy Bogu dobrze czyniąc ludziom

Szeroko rozumiana dobroczynność, będąca wyrazem wdzięczności za Bożą szczodrość, przewija się przez  łamy najnowszego numeru dwutygodnika. O wsparciu dla dzieci z objętych wojną terenów wschodniej Ukrainy pisze Michał Karski, natomiast o wypływającej z miłości do rodzinnych Mazur wieloletniej pomocy dla potrzebujących opowiada w rubryce Zbliżenia ks. Bogusław Juroszek. Jak dawać, by obdarowani się cieszyli – zastanawia się z kolei diakon Małgorzata Gaś, podejmując kwestię wdzięczności.

 

Ponadto o radykalnych ruchach XVI-wiecznej Reformacji pisze Łukasz Barański, aw rubryce  Rok kultury ewangelickiej ks. Paweł Hause prezentuje różne formy wykorzystywania obrazu w edukacji religijnej.

 

Wśród ważnych wydarzeń relacja z obrad sejmiku samorządowego województwa śląskiego, który rok 2017  na swoim terenie uchwalił Rokiem Reformacji, zjubileuszu360-lecia kościoła Pokoju w Jaworze, z poświęcenia  nowych dzwonów w warszawskiej parafii Świętej Trójcy oraz z obchodów 75. rocznicy śmierci kompozytora Jana Sztwiertni, które zorganizowała parafia w Wiśle Centrum.

 

Zachęcamy do lektury i prenumeraty – tradycyjnej oraz w formacie pdf. Przypominamy, że do końca 2015 r. „Zwiastun Ewangelicki” można zaprenumerować w parafiach od dowolnego miesiąca. Szczegóły na www.zwiastun.pl w zakładce ZE 2015. Już wkrótce warunki prenumeraty na 2016 rok.