english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Ekumeniczna Pielgrzymka dla Klimatu

Polski etap od 27 listopada

27.11.2018

Trwa 3. Ekumeniczna Pielgrzymka dla Sprawiedliwości Klimatycznej. Polski etap odbędzie się w dniach 27 listopada - 9 grudnia.


Ekumeniczna Pielgrzymka dla Klimatu

IDŹCIE! To hasło łączy ludzi różnych wyznań, którzy chcą pielgrzymować i mieć swój wkład w ochronę klimatu oraz przyrody.

Pielgrzymka już jest w drodze. Rozpoczęła się w Bonn, w Niemczech 9 września 2018 r. i zmierza do Berlina. Następny etap to Polska, gdzie będziemy pielgrzymować z Bielska-Białej do Katowic, aby 9 grudnia 2018 r. zakończyć ją podczas Światowej Konferencji Klimatycznej COP24 z udziałem pielgrzymów i gości z całego świata.
 
Podczas całej pielgrzymki odwiedzane będą szczególne miejsca związane z tematem ekologii, w tym tzw. miejsca bólu i zachęty, które dotyczą ochrony przyrody. W programie zaplanowane są również modlitwy oraz inspirujące akcje, wskazujące na widoczne zagrożenia dla środowiska. Parafie oraz lokalne stowarzyszenia organizują spotkania i wieczory tematyczne oraz będą prezentować swoje miasto i jego zaangażowanie w ochronę przyrody.
 
Od 3 grudnia w Katowicach będą negocjowane zasady wdrażania porozumień klimatycznych z Paryża. Działania podejmowane na rzecz klimatu muszą być wyraźnie zwiększone. Mimo zobowiązań ze strony państw świat jest cieplejszy o 3 stopnie Celsjusza. Potrzebujemy podjąć działania zmniejszające emisję CO2 i sprawiedliwie podejść do problemów dotyczących klimatu, zagrożeń dla środowiska oraz związanych z tym przesiedleń i migracji ludności.

więcej o działaniach chrześcijan na rzecz sprawiedliwości klimatycznej tutaj

Czy chciałbyś wesprzeć Ekumeniczną Pielgrzymkę Dla Sprawiedliwości Klimatycznej?
Niewiele trzeba, by zostać współautorem tego projektu, wystarczy:

> wspólnie pielgrzymować dzień lub dłużej,

> zaoferować pielgrzymom nocleg i wyżywienie,

> zorganizować jakieś wydarzenie lub modlitwę,

> obserwować projekt na stronie internetowej,

> opowiedzieć innym o pielgrzymce.
 
________________________________________
więcej informacji: www.pielgrzymkadlaklimatu.pl