english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Ekumenicznie w Łabędach

Wspólne uwielbianie Ducha Świętego

26.06.2015

Duchu Ognia, Duchu Żarze, Duchu światło, Duchu blasku,

Duchu wichru i pożarze, ześlij promień swojej łaski !


Ekumenicznie w Łabędach

Tak śpiewaliśmy w niedzielę, 14 czerwca na ekumenicznym nabożeństwie w kościele katolickim św. Jerzego w Łabędach. Już kolejny raz, w tym roku u braci katolików, łączyliśmy się w uwielbianiu Boga śpiewem, a przewodnią ideą nabożeństwa było właśnie uwielbianie Ducha Świętego.

 

We wspólnym przeżywaniu tej uroczystości towarzyszyli nam duszpasterze z obu parafii. Powitał nas ks. proboszcz Antoni Pleśniak, modlitwę dnia odmówił ks. Andrzej Wójcik, który również odczytał Ewangelię (J 20, 19 - 23), a kazanie wygłosił ks. Sebastian Olencki. Czytane były teksty nawiązujące do tematyki nabożeństwa, śpiewane psalmy i wspólne pieśni.

 

W drugiej części nabożeństwa wystąpiły chóry z obydwu naszych parafii.

 

Nasz chór pod dyrekcją Zoriany Łańcuckiej zaprezentował trzy utwory chóralne oraz dwie solowe pieśni w wykonaniu naszego solisty, Jana Dygi. Akompaniował Tomek Marcol. Na zakończenie naszego programu wystąpił świeżo zawiązany zespół młodzieżowy w składzie: trio żeńskie (dwie Kasie i Marta) z akompaniamentem Tomka.

 

Chór Georgos z parafii św. Jerzego, jak zwykle pięknie zaśpiewał trzy pieśni.

 

Wszystkie wykonania nagrodzone zostały gromkimi oklaskami.

 

Po występach duszpasterze skierowali do nas słowa serdecznych podziękowań, a na zakończenie ks. Andrzej Wójcik udzielił zgromadzonym błogosławieństwa, a my zaśpiewaliśmy pieśń "Benediction". Po końcowej pieśni "Pod Twą obronę" wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na poczęstunek w przykościelnym ogrodzie, jako że pogoda dopisała.

 

Cieszymy się, że takie wspólne uwielbianie pieśnią na początku lata stało się już tradycją dla naszych kościołów; wszak "kto śpiewa, modli się podwójnie".

 

relacja: Krystyna Raszka
Foto: Grzegorz Łańcucki

więcej: Strona parafialna