english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Ekumenicznie w Pile

III Ekumeniczny Przegląd Kolęd i Pastorałek

08.01.2017

W Święto Epifanii, 6 stycznia br., w Parafii Ewangelicko - Augsburskiej w Pile odbył się “III Ekumeniczny Przegląd Kolęd i Pastorałek”.


Ekumenicznie w Pile

W przeglądzie wystąpiły: Chór „Pasja” z Parafii Rzymskokatolickiej św. Antoniego w Pile pod dyrekcją Marioli Urbanek, Chór Akademicki PWSZ z Piły pod dyrekcją Karola Urbanka, Chór św. Cecylii z Parafii Rzymskokatolickiej św. Rodziny – pod dyrekcją Błażeja Mazanowskiego, CHÓR Halka z Piły oraz Chór Di Ortica z Szydłowa, którym dyrygował Przemysław Wojnarowski oraz miejscowy Chór ewangelicki im. Oskara Kolberga - pod dyrekcją Natalii Karolak. Każdy z chórów wykonał 4 kolędy, następnie wszyscy zebrani w kościele św. Jana chórzyści i słuchacze zaśpiewali wspólnie kolędę „Wśród nocnej ciszy”.

 

Po każdy występie chóru dla dyrygentów przygotowane były pamiątkowe ryngrafy ufundowane przez Firmę Studio K2 z Piły, wręczana przez prezes Rady Parafialnej Marią Ajmietiew i miejscowego proboszcza ks. Tomasz Wolę.

 

Wspólne ekumeniczne śpiewanie było połączone z akcją zbiórki pieniędzy na budowę pilskiego Hospicjum przez Towarzystwo Pomocy Chorym im. Sł. B. Stanisławy Leszczyńskiej, którego idee i działania przedstawił Prezes Towarzystwa dr n. med. Paweł Wiszniewski. W ten sposób przedwcześnie rozpoczęto w Pile ekumeniczne spotkania chrześcijan różnych wyznań.