english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Ewangelickie Dni Kościoła w Dortmundzie

Kirchentag 2019

14.06.2019

19 czerwca rozpoczynają się Ewangelickie Dni Kościoła w Dortmundzie.


Ewangelickie Dni Kościoła w Dortmundzie

Otwarcie
Nabożeństwa rozpoczynające Kirchentag rozpoczną się w środowe popołudnie o godz. 17 30. Specjalne nabożeństwo dla gości międzynarodowych i ekumenicznych, organizowane jest na Hansaplatz, gdzie będzie możliwość wysłuchania  kazania w języku angielskim. O godzinie 19.00 w Reinoldinum (duża sala na drugim piętrze) odbędzie się spotkanie dla gości zagranicznych oraz powitanie w języku polskim. 
 
Po zakończeniu nabożeństwa odbywać się będzie Abend der Begegnung z różnymi atrakcjami. Wieczór zakończy się wieczornym błogosławieństwem i zapaleniem tysięcy świec (22.30). Zawsze poza przeżyciem duchowym jest to wyjątkowo widowiskowy moment.

Centrum międzynarodowe
Jak zawsze na Kirchentagu funkcjonować będzie Internationales Zentrum, czyli specjalne miejsce spotkań i krótkiego odpoczynku dostępne tylko dla gości zagranicznych. Otwarte jest od wtorku do środy w godzinach od 9 00 do 24 00 oraz od czwartku do soboty od 9 00 do 20 00 w Kongresszentrum, EG, Number One na terenach targów.
 
Stoisko Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego, Diakonii i Polskiej Rady Ekumenicznej
Ważnym elementem Kirchentagu jest zawsze Markt der Möglichkeit (MdM), gdzie prezentują się Kościoły, różne instytucje i organizacje. W Dortmundzie stoiska są na terenie targów. Stoisko Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego ma nr 8 – D03, stoisko Diakonii Polskiej nr 6 – C15, a Polskiej Rady Ekumenicznej nr 8 – D06. Serdecznie zapraszamy!
 
Muzyka, wystawy, muzea
Organizatorzy przygotowali skrócony program w języku angielskim – Kirchentag International. Jest on specjalnie stworzony dla uczestników z zagranicy i zawiera również program kulturalny.

Polsko-niemieckie nabożeństwo
Odbędzie się w czwartek o godz. 14.30 w Martin-Kirche, Sternstr. 21, Innenstadt-West. 

Polsko-niemiecka godzina biblijna
Odbędzie się w sobotę o godz. 9.30 w St. Petri, Petrikirchhof 7, Innenstadt-West. Godzinę biblijną poprowadzi Elżbieta Byrtek. 
 
Angielsko-niemiecka Bibliodrama: Will the Lord Really Provide? Crises of Trust , prowadzona przez dr Dorotę Majdę z Krakowa i dr Krystynę Sztukę z Częstochowy w piątek, 11.00-13.00 w Centrum Bibliodramy. Konieczne wcześniejsze zgłoszenie (wskazówki w programie lub na stronie internetowej)